Finansowanie pomostowe

Na szagę do urzędu

Czy możliwe będzie przejście z ul. Podgórnej (na odcinku niedawno przemianowanym na ul. Janiny Lewandowskiej) na zrewitalizowany pl. Kolegiacki skrótem przez park Chopina i teren przy Urzędzie Miasta? Pojawiło się w tej sprawie światełko w tunelu, a raczej… na dziedzińcu.
Fot. Mateusz Malinowski
Wiceprezydent Poznania Bartosz Guss poinformował na portalu społecznościowym o zakończonej pozytywnie sprawie pomiędzy Miastem a stroną. Chodzi o działkę na tyłach budynku Urzędu Miasta, w sąsiedztwie Parku Chopina.

Miasto nabyło w drodze zamiany teren tzw. „drugiego” dziedzińca przy pl. Kolegiackim, ujednolicając tym samym własność dla całego obszaru pomiędzy tyłami dawnego kolegium jezuickiego, kościoła farnego a parkiem Chopina.
Nieruchomość ta jest ważna z punktu widzenia prowadzonych działań rewitalizacyjnych na obszarze Starego Miasta. Jej nabycie przez Miasto stwarza szansę na spójne zagospodarowanie z Parkiem Chopina oraz możliwością swobodnego przejścia ul. Podgórną (ul. Lewandowskiej) w kierunku wschodniej części Starego Miasta.
W zamian Miasto Poznań przekazało stronie kościelnej udział w nieruchomości położonej przy ulicy Milczańskiej, gdzie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego możliwa będzie realizacja zabudowy sakralnej.

x

Zobasz także

Rowerowa stacja na Starołęce

Nieopodal pętli tramwajowej na Starołęce powstanie stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stacja na Starołęce usytuowana będzie ...

Montaż Mostu Lecha

Na stronie epoznan.pl można obejrzeć 9. fotografii, na których utrwalono montaż nowej konstrukcji Mostu Lecha. ...

Kto wybuduje pływalnię?

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg dotyczący budowy nowego obiektu na osiedlu Zwycięstwa. Ma on ...

47. sezon Maltanki

Rozpoczął się kolejny sezon Maltanki. Aż do września kolejka będzie kursowała pomiędzy stacją przy rondzie ...

Już można na szage

Łatwe przejście z placu Kolegiackiego na ul. Podgórną i kolejna dostępna dla wszystkich przestrzeń w ...