Finansowanie pomostowe

Na szagę do urzędu

Czy możliwe będzie przejście z ul. Podgórnej (na odcinku niedawno przemianowanym na ul. Janiny Lewandowskiej) na zrewitalizowany pl. Kolegiacki skrótem przez park Chopina i teren przy Urzędzie Miasta? Pojawiło się w tej sprawie światełko w tunelu, a raczej… na dziedzińcu.
Fot. Mateusz Malinowski
Wiceprezydent Poznania Bartosz Guss poinformował na portalu społecznościowym o zakończonej pozytywnie sprawie pomiędzy Miastem a stroną. Chodzi o działkę na tyłach budynku Urzędu Miasta, w sąsiedztwie Parku Chopina.

Miasto nabyło w drodze zamiany teren tzw. „drugiego” dziedzińca przy pl. Kolegiackim, ujednolicając tym samym własność dla całego obszaru pomiędzy tyłami dawnego kolegium jezuickiego, kościoła farnego a parkiem Chopina.
Nieruchomość ta jest ważna z punktu widzenia prowadzonych działań rewitalizacyjnych na obszarze Starego Miasta. Jej nabycie przez Miasto stwarza szansę na spójne zagospodarowanie z Parkiem Chopina oraz możliwością swobodnego przejścia ul. Podgórną (ul. Lewandowskiej) w kierunku wschodniej części Starego Miasta.
W zamian Miasto Poznań przekazało stronie kościelnej udział w nieruchomości położonej przy ulicy Milczańskiej, gdzie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego możliwa będzie realizacja zabudowy sakralnej.

x

Zobasz także

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z ...

Muzeum naszego Powstania

WXCA to pracownia architektoniczna z Warszawy, która na koncie ma m.in. nominowany do prestiżowej nagrody ...

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...