Nagrody za iluminacje na święta

W pierwszej dziesiątce najładniej iluminowanych miast na Święta Bożego Narodzenia były aż dwa miasta z Wielkopoolski Ostrów i Wschowa. Wygrał Sędziszów Małopolski

Tak wyglądał świąteczny Sopot

Wielka mobilizacjo społeczności lokalnej i determinacja w walce o charytatywne nagrody – to zdecydowało, że rywalizację w X edycji „Świeć się z Energą” na najpiękniejszą iluminację świąteczną wygrał Sędziszów Małopolski. Urokliwa miejscowość z Podkarpacia dzięki ponad 7000 głosów pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: pomoc wartą 50 000 zł. Niebawem do zwycięzcy oraz do pozostałych finalistów akcji trafi dobroczynny sprzęt AGD od Grupy Energa.

Głosujący w plebiscycie najwięcej głosów oddali na reprezentujący Podkarpacie Sędziszów Małopolski. Zwycięzca zdobył tytułu „Świetlnej stolicy Polski” i najbardziej wartościowe nagrody.

Pomoc od Grupy Energa trafi jednak także do pozostałych 15 miast biorących udział w finale. Każde z nich wywalczyło zestawy sprzętu AGD o wartości 10 000 zł.

– Dzięki akcji „Świeć się z Energą” podopieczni ponad 200 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej zyskali na przestrzeni ostatnich 10 lat pomoc, która ułatwia im codzienność. W tym roku do obdarowanych dołączą kolejni potrzebujący z 16 miast – mówi Lucjan Brudzyński, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi.

x

Zobasz także

Remont pałacu w Lewkowie

– Chciałem dowiedzieć się, co już zostało zrealizowane w ramach zaplanowanej modernizacji, remontu i konserwacji ...

Leszno wyremontuje ratusz

Blisko 2,4 mln zł kosztować będzie rozpoczynający się 7 stycznia remont ratusza w Lesznie. Inwestycja ...

Otwarcie żłobka w Łubowie

W gminie Łubowo, w ramach rządowego programu „Maluch+” otwarto dziś nowo wybudowany żłobek. W uroczystym ...

Szybciej do Leszna i Wrocławia

We wtorek w godzinach popołudniowych oficjalnie oddano do użytku węzeł Konarzewo na odcinku S5 Poznań ...

Remont szpitala w Ludwikowie

Zwiększenie dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych dotyczących chorób płuc – przede wszystkim w zakresie onkologii – ...