Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Nowa komenda w Kaliszu

W Kaliszu otwarto nową siedzibę komendy Miejskiej Policji. Koszt to 57 mln zł. Nowa siedziba komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Kordeckiego 36 została w czwartek oddana do użytku.

„Nareszcie wszyscy policjanci i pracownicy cywilni będą pracować w jednym budynku” – powiedział podczas uroczystości otwarcia sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew.

Nowa komenda w Kaliszu należała do bardzo oczekiwanych, ponieważ kaliska policja funkcjonowała w czterech obiektach, a pracuje w niej ponad 500 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.
To kolejny nowy obiekt na policyjnej mapie Polski i jedna z najdroższych inwestycji. Kosztowała 57 mln zł.
Na budynku nad drzwiami wejściowymi zamontowano napis: „pomagamy i chronimy.”

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew podczas czwartkowej uroczystości otwarcia pogratulował zakończenia inwestycji i powiedział, że nowa siedziba „w sposób znaczący poprawi warunki pracy funkcjonariuszy oraz będzie w pełni do dyspozycji mieszkańców Kalisza”.

Przypomniał, że budowa była możliwa dzięki wprowadzeniu przez rząd PiS 4-letniego programu modernizacji służb mundurowych, na realizację którego zaplanowano ponad 9 mld złotych, z czego ponad 6 mld zł przeznaczono na policję.

„Tutaj należy się wielki ukłon w kierunku parlamentarzystów za to, że na początku tej kadencji Sejmu przyjęli bardzo ważną ustawę, dotyczącą modernizacji służb mundurowych” – podkreślił Tułajew.

Koszt inwestycji wyniósł 57 mln złotych, z czego 10 mln zł pochodziło z budżetu miasta Kalisza.

Sylwester Tułajew powiedział do policjantów: „Ta uroczystość dzieje się w okresie obchodów 100-lecia policji państwowej, która od swojego początku dbała o bezpieczeństwo wolnej i niepodległej ojczyzny. Dziś, wykonując obowiązki służbowe, pamiętajcie, że reprezentując blisko stutysięczną formację, która jest w sposób profesjonalny przygotowana, działa bez zastrzeżeń, na którą liczą mieszkańcy Kalisza i regionu” – powiedział.

„W MSWiA bardzo często otrzymujemy informacje o działaniach policjantów poza służbą; dowiadujemy się, że ujęli przestępcę na gorącym uczynku, że policjant interweniował po służbie” – podał przykłady.

Komendant kaliskiej policji Dariusz Bieniek przypomniał, że plany rozbudowy kaliskiej komendy sięgają początku lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to został opracowany nowy projekt nowego biurowca, który miał stanąć przy ul. Kordeckiego 36.

„Ze względu na brak gwarancji zabezpieczenia środków na realizację inwestycji nie doszła ona do skutku. Można powiedzieć, że całe szczęście, że tak się stało, bowiem jestem przekonany, że gdyby poprzednie plany zostały zrealizowane, nie doszłoby do budowy tak okazałego obiektu” – powiedział.

Nowa siedziba to – zdaniem komendanta – budynek nowoczesny, spełniający oczekiwania funkcjonariuszy i pracowników policji.

x

Zobasz także

Nowa elektrownia wiatrowa

Energetyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki objętych Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polski rząd ...

Duży gabaryt w Skokach

Firma ATJ Development przygotowała realizację obiektu handlowego w miejscowości Skoki. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę ...

Pomoc w utylizacji odpadów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał ponad 5 mln zł na utylizację odpadów ...

V etap obwodnicy Wągrowca

W czwartek w Wągrowcu (wielkopolskie) podpisano list intencyjny ws. budowy kolejnego etapu obwodnicy miasta. Do ...

E-solarisy dla Konina

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała o podpisaniu umowy na sześć autobusów elektrycznych z Miejskim ...