Nowa Sól rowerową stolicą

Puchar Rowerowej Stolicy Polski pozostaje w Nowej Soli. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. W rywalizacji, organizowanej po raz drugi przez Bydgoszcz wzięły udział 44 miasta.

– Jako organizatorzy tej akcji, chcemy podkreślić pozytywną ideę tego projektu. W Rowerowej Stolicy Polski nie chodzi tylko o rywalizowanie pomiędzy miastami o liczbę przejechanych kilometrów, ale o integrowanie różnych środowisk. Cieszy fakt organizowania wielu wydarzeń towarzyszących, zakładania wspólnych grup, które napędzają się w działaniu – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, skąd pochodzi rekordzista przejechanych kilometrów na rowerze, który 30 dni wykręcił ich 7 tys. Co ciekawe, miasto w lubelskiem w zeszłym roku w zabawie zajęło ostatnie miejsce. Jednak, jak podkreśla prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk: – Tym razem mobilizacja mieszkańców była ogromna.

Na trzecim miejscu uplasowało się Gniezno. Prezydent Tomasz Budasz, podczas konferencji on-line podkreślał, jak ważny jest rozwój transportu rowerowego w Gnieźnie oraz fakt, że mieszkańcy oczekują od swoich włodarzy sprawnej i ekologicznej formy poruszania się po mieście.
Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Kraków zieloną stolicą

Kraków znów powalczy o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Tytuł przyznawany jest z dwuletnim wyprzedzeniem. Zatem ...

Kamień węgielny pod CUP

W Opolu wmurowano kamień węgielny pod budowane wspólnie przez władze miasta i Krajową Administrację Skarbową ...

Monopolis w Łodzi wygrał

Łódzkie Monopolis – zrewitalizowany kompleks dawnej fabryki Monopolu Wódczanego z 1902 roku – wygrało na ...

Co się podoba w Małopolsce

Dom „Okno na Tatry” w Dursztynie na Spiszu, Dworzec PKP w Oświęcimiu oraz Park Pamięci ...

Będą drążyć pod morzem

Maszyna TBM płynie do Świnoujścia z Chin na statku Da Chang. Jednostka minęła już Japonię, ...