Fotografia wnętrz

Nowe centrum Mostowa 6

Nowa elewacja, docieplone ściany, wymienione okna, drzwi i ogrzewanie. W piątek (30.10) oficjalnie został otwarty zrewitalizowany budynek Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 w Poznaniu przy ul. Mostowej 6.

Prace modernizacyjne dobiegły końca. Była to jedna z większych inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który jest organem prowadzącym tej placówki. 30 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego dokonali uroczystego otwarcia szkoły.
Prace modernizacyjne o wartości ponad 25,5 mln zł w całości zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach inwestycji m.in. docieplono ściany i strop, wymieniono okna, drzwi instalację grzewczą i oświetlenie. Warto podkreślić, że nowoczesne systemy grzewcze i docieplenie budynków zmniejszą koszty związane z ogrzewaniem, ale też ograniczą emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
Przebudowa budynku nie wiązała się ze zmianą charakteru prowadzonej tam działalności. Powstał stabilny i nowoczesny ośrodek edukacyjny dla wszystkich mieszkańców regionu, dający równe szanse dostępu do edukacji zawodowej przyszłych klientów rynku pracy, niezależnie od kategorii wiekowej. Placówka służyć będzie rozwojowi aspiracji zawodowych oraz dążeniu do uzyskiwania kwalifikacji przez następne pokolenia. Szkoła w całej, ponad 100 – letniej działalności miała i cały czas ma znaczący udział w rozwoju wielkopolskiego szkolnictwa medycznego oraz kształtowaniu postaw zawodowych charakteryzujących się gotowością niesienia pomocy ludziom chorym, starym, niepełnosprawnym.

Obecnie w skład Centrum wchodzą: Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Poznaniu, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu i Centrum Kształcenia Ustawicznego

x

Zobasz także

Wielkopolska chce 6,5 mld dotacji

Warte niemal 6,5 mld złotych wielkopolskie projekty zgłoszone do Krajowego Planu Odbudowy. 20 sierpnia br. ...

Odnowią stację w Kobylnicy

Rusza modernizacja kolejnych dworców kolejowych w Wielkopolsce, m.in. w Kobylnicy. Jest już wykonawca, a inwestycja ...

Nivea się rozbuduje

700 mln zł to wartość inwestycji firmy Beiersdorf AG w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Poznaniu ...

Zielone światło dla dronów

Ministerstwo Infrastruktury, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczęły 30 czerwca 2020 r. ...

Tesco wycofuje się z Polski

Portal interia.pl donosi, że brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowała w czwartek rano, że za 819 ...