Nowe inwestycje w rejonie Urbanowskiej

U zbiegu ul. Gen. Maczka i Urbanowskiej na poznańskim Sołaczu Spółdzielnia Mieszkaniowa Jeżyce buduje 3 małe domy mieszkalne. Z drugiej strony ulicy przygotowywana jest budowa Willi URBANO. Inwestycja spółdzielni Jeżyce to trzy małe, 4-kondygnacyjne budynki z 66 mieszkaniami i 14 garażami. Zaprojektowano w nich lokale 1-pokojowe o powierzchni 40,3 m kw., 2-pokojowe wielkości 52,5 m kw. oraz 3-pokojowe o metrażu 65,5 m kw. Dwa budynki będą miały po 21 mieszkań, zaś trzeci – 24. Zakończenie budowy zaplanowano na drugą połowę 2010 r. Pierwszy będzie oddany do użytku w lipcu, drugi – w październiku, a trzeci – w grudniu.
Mieszkania sprzedawane są w formie odrębnej własności lokalu z udziałem w gruncie. Oferowane są w standardzie deweloperskim w cenach od 6305 do 6695 zł/m kw. W budynkach nie przewidziano instalacji gazowej. Osobne garaże o powierzchni od 13 do 20 m kw. sprzedawane są po 5300 zł/ m kw.
Przy podpisaniu umowy o budowę mieszkania należy wpłacić 15 proc. jego wartości. Pozostały wkład budowlany rozłożony jest na miesięczne raty do zakończenia budowy.
Domy przy Urbanowskiej-Maczka to prawdopodobnie ostatnia inwestycja mieszkaniowa spółdzielni Jeżyce. Zdaniem prezesa Andrzeja Miękisiaka obecny system nie sprzyja budowie mieszkań przez spółdzielnie. Po przeniesieniu ich własności nieruchomość funkcjonuje na zasadach wspólnoty mieszkaniowej, która może zlecić spółdzielni zarządzanie nią – ale nie musi. Właściciele mieszkań nie mają też obowiązku stawać się członkami spółdzielni.
Po przeciwnej stronie ul. Urbanowskiej firma URBANO przygotowuje budowę podobnej wielkości budynku z 27 mieszkaniami. Inwestor jest na etapie wyboru wykonawcy. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

x

Zobasz także

Termomodernizacja w TBS-ach

Senat zaproponował, by również lokale w zasobach Towarzystw Budownictwa Społecznego mogły być remontowane przy wsparciu ...

Wysyp domków jednorodzinnych

W 2019 r. w Poznaniu zbudowano 470 domów jednorodzinnych – najwięcej w ciągu dekady. Wzrosła ...

Modułowe domy z paczek

Czy Ikea wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości?Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych ...

Co zbudują na Piątkowskiej

Vantage Development zapłaci niemal 14 mln zł za działkę w Poznaniu. Vantage Development poinformował o ...

Lokale na wynajem od państwa

Jak donosi WTK Fundusz Mieszkań na Wynajem zacznie budować także w Poznaniu.Inwestycję w okolicach MTP ...