Fotografia wnętrz

Nowe nazwy ulic i placów

Rada Miasta zadecydowała o nowych nazwach dla ulic, skwerów, parku i jednej szkoły. Zlikwidowano też ulice, które przestały istnieć z powodu prowadzonych inwestycji w Antoninku.

Park Bambrów Poznańskich, fot. Poznan.pl

Radni podczas sesji podjęli decyzję o nadaniu Liceum Ogólnokształcącemu Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu imienia Poznańskich Olimpijczyków. Patronkę otrzymał też skwer znajdujący się na środku ul. Kościelnej, między ul. Poznańską a tunelem pod torami kolejowym. Będzie mu patronować prof. Maria Paradowska, która zasłynęła m.in. z badań nad historią poznańskich Bambrów. Oni sami zaś zostali uhonorowani nowym parkiem na Dębinie wzdłuż ul. Dolna Wilda, który nosi teraz nazwę Bambrów Poznańskich.

Na mapie miasta pojawiła się też ul. Wypoczynkowa, na granicy miasta z wsią Baranowo. To taka sama nazwa jak ma ta ulica (przez środek przebiega granica) na terenie Baranowa, ta decyzja ma uporządkować sytuację nazewniczą dla tej ulicy. Skwer na Chartowie nad tunelem trasy tramwajowej dostał imię Michała Tomiaka, strażaka który zginął podczas budowy tej trasy tramwajowej. Natomiast ulica dojazdowa od ul. Polskiej do os. Lotników, będzie nosić imię Konstantego Skąpskiego, słynnego sapera z czasów obu wojen światowych i okresu II RP.

Oprócz tego z powodu rozbudowy fabryki Volkswagena w Antoninku radni usunęli z mapy ulice, które w efekcie inwestycji przestały istnieć. Wśród tych ulic są ulice: Poziomkowa, Jaromińska i Główieniec, zaś ul. Smołdzinowską skrócono tylko do obszaru poza fabryką samochodów.

x

Zobasz także

Raport o stanie miasta

Osoby, które chcą zabrać głos w sprawie nowego „Raportu o stanie miasta Poznania”, będą mogły ...

Prawie pół miliona dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu (WMN) otrzymało wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ...

Poznań z nagrodą Smart City!

Miasto Poznań zostało laureatem Konkursu Smart City. Kapituła wyróżniła stolicę Wielkopolski za realizację idei inteligentnego ...

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy ...

Zaraza „zjadła” 111 mln zł

Przez epidemię koronawirusa budżet Poznania stracił jak dotąd 111 mln zł, a według prognoz do ...