Finansowanie pomostowe

Nowe skrzydło podstawówki

25 stycznia 2019 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2.

Projekt rozbudowy szkoły został opracowany przez Biuro Projektowe „Modulor” Maciej Soczyński, ul. Poznańska 8, 62-035 Kórnik.

Przetarg na rozbudowę został ogłoszony w dniu 27.09.2017 r. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 18.10.2017 r. Wpłynęły 4 oferty. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrano wykonawcę robót : INWEST LIM Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Wysogotowie przy ul. Bukowskiej 41. Podpisanie umowy na realizację rozbudowy szkoły odbyło się w dniu 15 listopada 2017 r. Przekazanie placu budowy nastąpiło w dniu 27 listopada 2017 r.

Rozbudowa budynku szkoły podstawowej polegała na dobudowie nowej części przyległej do istniejącego budynku. Zakres prac obejmował także rozbiórkę starego budynku mieszkalnego oraz gospodarczego. Wybudowany nowy dwukondygnacyjny budynek mieści m.in. 7 sal lekcyjnych, szatnię, sanitariaty ogólnodostępne na każdej kondygnacji, zaplecze kuchenne z jadalnią, klatkę schodową oraz parterowy łącznik pomiędzy nowym budynkiem, a istniejącym budynkiem szkoły. Budynek wyposażono również w dźwig osobowy z dwoma przystankami. Ponadto, przebudowy wymagały odcinki zewnętrzne instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Prace zostały zakończone na początku stycznia br. W nowych wyposażonych salach lekcyjnych zajęcia rozpoczną się zaraz po feriach.

Koszt inwestycji wyniósł : 6.012.202,41 zł.

Kilka danych liczbowych dotyczących zrealizowanego obiektu :

– powierzchnia zabudowy obiektów 2.310,00 m2, w tym nowy budynek 647,00 m2,

– powierzchnia użytkowa obiektów

2.968,92 m2, w tym nowy budynek

870,61 m2,

– kubatura obiektów — 10.652,46 m3 , w tym: nowy budynek – 3.782,96 m3

x

Zobasz także

Droga z Tomic do Tomiczek

Dobre wieści, szczególnie dla mieszkańców Tomic i Tomiczek, bowiem 9 października br. podpisana została umowa ...

Osiedle Nowy Jasin

Powiat poznański wzbogaci się o nowe, kameralne osiedle w Jasinie, niewielkiej miejscowości między Swarzędzem a ...

Wyspa Wież w Kobylnicy

Przez lata lotnisko w Kobylnicy użytkował Aeroklub Poznański. Niedawno pojawiła się koncepcja zabudowania terenu Wyspą ...

Biurowiec w Tarnowie Podgórnym

Firma Aztec International realizuje obiekt biurowo-socjalny z halą magazynową w Tarnowie Podgórnym. W ramach przedsięwzięcia ...

Powstał cmentarz dla zwierząt

Choć cmentarz nie działa w samym Poznaniu, a mniej więcej 30 kilometrów dalej, bo w ...