Ładowarki emu.energy

Nowi najemcy w Starym Browarze

Pierwszy w Polsce sklep z wyposażeniem wnętrz hiszpańskiej marki Zara Home otwarto w Starym Browarze. W sumie w ostatnim czasie podpisano 13 umów z nowymi najemcami. Ich wartość wyniosła 6,5 mln euro.

Pod koniec 2008 roku otwarte zostały 3 nowe sklepy. W Starym Browarze pojawiła się debiutująca na rynku poznańskim włoska marka odzieżowa Max&Co, a także Old Havana z cygarami oraz nowoczesna pijalnia czekolady Van Hellder. W końcem lutego został otwarty butik Versace Jeans/D&G.
Największe zmiany wdrażane są jednak właśnie teraz. Trwają prace wykończeniowe na ponad 1390 m kw. w 8 lokalach. Największe z nich należą do hiszpańskiej Grupy Inditex, która w Starym Browarze otworzy 3 nowe sklepy w tym pierwszy w Polsce salon marki Zara Home. Największy nowy sklep Inditexu w Starym Browarze to odzieżowy Stradivarius, który zajmie ponad 420m kw. Powstanie także pierwszy w Poznaniu sklep z odzieżą firmy Massimo Dutti.
Do wiosennych otwarć w marcu szykuje się między innymi butik Lacoste z francuską odzieżą sportową.
Natomiast jesienią otwarty będzie sklep niemieckiej marki odzieżowej S.Oliver. Nowe kontrakty w umówionych okresach najmu są warte o prawie 19 proc. więcej niż wcześniejsze umowy dla tych lokalizacji.
Zmiany w Starym Browarze to największa rekomercjalizacja poznańskiego centrum. Wynika ona z faktu, że w starszym skrzydle obiektu – Atrium zakończyły się pierwsze pięcioletnie umowy najmu. Oprócz umów z nowymi klientami, renegocjowano i przedłużono umowy najmu z 22 podmiotami, które systematycznie będą odnawiać swoje salony. W najbliższych latach wraz z końcem umów 6 i 7 letnich zmiany będą miały miejsce, ale już nie na tak dużą skalę.
W Starym Browarze jest ponad 200 lokali położonych w dwóch skrzydłach: Atrium – otwartym w listopadzie 2003 roku i Pasażu – uruchomionym w marcu 2007 roku. Cały obiekt ma ponad 120 tys. m kw. Zeszły rok Stary Browar odwiedziło 14,4 mln osób. agag

x

Zobasz także

Stawki za wodę na działkach

Działkowcy, którzy pobierają wodę z ujęć głębinowych, przy miesięcznym zużyciu w wysokości 2 metrów sześciennych ...

Pszczoły ratują miasta

W ostatnich latach coraz więcej pasiek powstaje w miastach, na dachach budynków. W niektórych metropoliach ...

Nowela ustawy śmieciowej

Od dwóch do czterech razy więcej zapłacą, ci, którzy nie segregują odpadów – zakłada uchwalona ...

Co z książeczkami mieszkaniowymi?

Milion Polaków wciąż posiada książeczki mieszkaniowe. Gdyby każdemu państwo miało zwrócić wkład wraz z premią ...

Biurowce jak dzieła sztuki

Dzieła sztuki to nie tylko przedmioty, które możemy znaleźć na wystawie w muzeum lub galerii. ...