Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Nowi najemcy w Starym Browarze

Pierwszy w Polsce sklep z wyposażeniem wnętrz hiszpańskiej marki Zara Home otwarto w Starym Browarze. W sumie w ostatnim czasie podpisano 13 umów z nowymi najemcami. Ich wartość wyniosła 6,5 mln euro.

Pod koniec 2008 roku otwarte zostały 3 nowe sklepy. W Starym Browarze pojawiła się debiutująca na rynku poznańskim włoska marka odzieżowa Max&Co, a także Old Havana z cygarami oraz nowoczesna pijalnia czekolady Van Hellder. W końcem lutego został otwarty butik Versace Jeans/D&G.
Największe zmiany wdrażane są jednak właśnie teraz. Trwają prace wykończeniowe na ponad 1390 m kw. w 8 lokalach. Największe z nich należą do hiszpańskiej Grupy Inditex, która w Starym Browarze otworzy 3 nowe sklepy w tym pierwszy w Polsce salon marki Zara Home. Największy nowy sklep Inditexu w Starym Browarze to odzieżowy Stradivarius, który zajmie ponad 420m kw. Powstanie także pierwszy w Poznaniu sklep z odzieżą firmy Massimo Dutti.
Do wiosennych otwarć w marcu szykuje się między innymi butik Lacoste z francuską odzieżą sportową.
Natomiast jesienią otwarty będzie sklep niemieckiej marki odzieżowej S.Oliver. Nowe kontrakty w umówionych okresach najmu są warte o prawie 19 proc. więcej niż wcześniejsze umowy dla tych lokalizacji.
Zmiany w Starym Browarze to największa rekomercjalizacja poznańskiego centrum. Wynika ona z faktu, że w starszym skrzydle obiektu – Atrium zakończyły się pierwsze pięcioletnie umowy najmu. Oprócz umów z nowymi klientami, renegocjowano i przedłużono umowy najmu z 22 podmiotami, które systematycznie będą odnawiać swoje salony. W najbliższych latach wraz z końcem umów 6 i 7 letnich zmiany będą miały miejsce, ale już nie na tak dużą skalę.
W Starym Browarze jest ponad 200 lokali położonych w dwóch skrzydłach: Atrium – otwartym w listopadzie 2003 roku i Pasażu – uruchomionym w marcu 2007 roku. Cały obiekt ma ponad 120 tys. m kw. Zeszły rok Stary Browar odwiedziło 14,4 mln osób. agag

x

Zobasz także

Powitamy „Gospodarzy Domu”

Od stycznia ruszy w Poznaniu program „Gospodarz Domu”, w którym udział będzie mogło wziąć ok. ...

Budownictwo na terenach gmin

W 2018 roku gminy przekazały inwestorom pod budownictwo mieszkaniowe 874,6 ha gruntów – wynika z ...

Ł. Mikołajczyk urzęduje

Łukasz Mikołajczyk rozpoczął oficjalnie swój pierwszy dzień pracy na stanowisku wojewody wielkopolskiego. Spotkał się z ...

Tysiące osób bez zaświadczeń

Użytkowanie wieczyste odeszło do lamusa, jednak setki tysięcy Polaków wciąż nie mają zaświadczenia o jego ...

Ceny mieszkań idą w górę

Ceny mieszkań znów rosną zaskakująco szybko. Dla kupujących na kredyt to może być dobra chwila, ...