Finansowanie pomostowe

Nowy adres: Jeżyce-Północ

Prace nad planem Jeżyce-Północ trwają już jakiś czas. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji radni rozmawiali o projekcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru.

Fot. MPU
Radni rozmawiali o części C planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującego teren pomiędzy ulicą Dąbrowskiego, Kościelną i Świętego Wawrzyńca. Zakłada on m.in. powstanie nowego deptaku, placu miejskiego oraz parku, którego powierzchnia będzie wynosiła około 1,2 hektara.
Zanim plan zaprezentowano radnym, został on trzykrotnie przedstawiony mieszkańcom Jeżyc, a w procesie tworzenia go uwzględniono część uwag, które zostały zgłoszone przez mieszkańców oraz różne firmy. Komisja wydała opinię pozytywną w sprawie tej uchwały.
Radni pozytywnie zaopiniowali także projekt zmieniający uchwałę w sprawie zasad wznoszenia pomników na terenie miasta Poznania. Dzięki temu do Zespołu do spraw wznoszenia pomników na terenie miasta Poznania dołączy jeden z pracowników Politechniki Poznańskiej. Z kolei na przedstawiciela Komisji w tym zespole został wybrany radny Filip Olszak.
Weronika Ignaciuk
© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...