Nowy blask szkoły przy Różanej

Elewacja zabytkowego gmachu szkolnego u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego w Poznaniu zostanie odnowiona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej części remontu elewacji.
Usytuowany u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego budynek szkoły, o licznych elementach architektury barokowo-klasycystycznej, ma już ponad 100 lat. Od 1984 roku jest wpisany do rejestru zabytków.
„Gmach wymaga prac renowacyjnych. Planowany jest remont elewacji zachodniej, północnej i wschodniej, a w jego ramach m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawa rys, pęknięć i ubytków w murze, renowacja podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów z granitu oraz elementów z tufu wulkanicznego, a także naprawa i uzupełnienie tynku elewacyjnego” – podała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca, wyłoniony w ogłoszonym właśnie przetargu, zajmie się także konserwacją detali ozdobnych i płaskorzeźb z piaskowca, wymianą i konserwacją drzwi oraz okien, remontem schodów zewnętrznych, oraz zagospodarowaniem terenu.
„Wymiana lub konserwacja drzwi i okien od ul. Różanej musi zostać przeprowadzona w terminie od 27 czerwca do 31 lipca, natomiast wymiana okien w stołówce szkolnej, wychodzących na ul. Niedziałkowskiego – od 27 czerwca do 7 sierpnia. Wszystkie prace zaplanowane w ogłoszeniu przetargowym powinny zakończyć się w siedem miesięcy (225 dni) po podpisaniu umowy z wykonawcą” – podała spółka.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 10 lutego.

x

Zobasz także

Infocentrum na Sołaczu

Za pieniądze ze sprzedaży gruntów i budynków uczelnia zamierza wybudować Infocentrum – nowy gmach z ...

Andersia Silver w 2023 r.

Według projektów, Andersia Silver będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu. Budynek powstanie obok Starego Browaru i ...

Muzeum Zoo w lwiarni

Otwarcie Muzeum Historii Zoo i Lwa zbliża się wielkimi krokami. Już wiosną pierwsi odwiedzający będą ...

Rynek Łazarski jak nowy

Po pięciu latach od podjęcia prac nad przygotowaniem projektu remontu Rynku, konsultacjach społecznych, konkursie w ...

Upamiętnić W.S. Kaczmarka

Skwer imienia Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, prezydenta Poznania w latach 1990-1998 może wkrótce pojawić się w ...