Fotografia wnętrz

Nowy blask szkoły przy Różanej

Elewacja zabytkowego gmachu szkolnego u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego w Poznaniu zostanie odnowiona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej części remontu elewacji.
Usytuowany u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego budynek szkoły, o licznych elementach architektury barokowo-klasycystycznej, ma już ponad 100 lat. Od 1984 roku jest wpisany do rejestru zabytków.
„Gmach wymaga prac renowacyjnych. Planowany jest remont elewacji zachodniej, północnej i wschodniej, a w jego ramach m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawa rys, pęknięć i ubytków w murze, renowacja podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów z granitu oraz elementów z tufu wulkanicznego, a także naprawa i uzupełnienie tynku elewacyjnego” – podała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca, wyłoniony w ogłoszonym właśnie przetargu, zajmie się także konserwacją detali ozdobnych i płaskorzeźb z piaskowca, wymianą i konserwacją drzwi oraz okien, remontem schodów zewnętrznych, oraz zagospodarowaniem terenu.
„Wymiana lub konserwacja drzwi i okien od ul. Różanej musi zostać przeprowadzona w terminie od 27 czerwca do 31 lipca, natomiast wymiana okien w stołówce szkolnej, wychodzących na ul. Niedziałkowskiego – od 27 czerwca do 7 sierpnia. Wszystkie prace zaplanowane w ogłoszeniu przetargowym powinny zakończyć się w siedem miesięcy (225 dni) po podpisaniu umowy z wykonawcą” – podała spółka.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 10 lutego.

x

Zobasz także

Okazały pień pozostanie

Do tej pory rosła tam dwupniowa robinia biała o obwodzie ponad 475 cm (mierzonym na ...

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...