Finansowanie pomostowe

Nowy budynek dla OPS i Straży Gminnej

Wójt Gminy Jan Broda podpisał umowę na budowę budynku administracyjnego dla Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Gminnej. Wykonawcą robót jest firma Zakład Usług Remontowo Budowlanych „REMBUD” Dariusz Szewczyk z Tuliszkowa. Wartość zamówienia wyniesie 4.809.541,83 brutto. Na ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wpłynęło 6 ofert.

Zakres prac obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku administracyjnego w zabudowie wolnostojącej, niepodpiwniczonego z dachem płaskim w formie bryły zbliżonej do kwadratu o łącznej powierzchni 985,58 m2. W obiekcie zlokalizowano pomieszczenia biurowe, socjalne oraz higieniczno–sanitarne, jak również komunikacyjne dla pracowników oraz klientów. Poziom przyziemia to przestrzeń dla funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej, poziom piętra to pomieszczenia pracowników Straży Gminnej, biuro prawnika i redaktora gazety gminnej oraz przestrzeń biurowa pod przyszłe potrzeby lokalowe. Budynek posiada wydzieloną kotłownię gazową obsługującą wszystkich użytkowników. Zasilanie w media z sieci infrastruktury technicznej zlokalizowanych w ulicy Młyńskiej. Obok budynku głównego wybudowany zostanie wolnostojący garaż dla dwóch samochodów osobowych będących na wyposażeniu Straży Gminnej z pomieszczeniem gospodarczym. Projektowany garaż realizowany będzie w technologii tradycyjnej, wyposażony tylko w instalację elektryczną.

Inwestycja zlokalizowana będzie na działkach nr 699/3 i 699/4 w Komornikach przy ulicy Młyńskiej 15, których powierzchnia całkowita wynosi 2 419,00 m2.

Termin wykonania prac ustalono do dnia 29.11.2019r. w tym:

do 30.10.2019 r. – zakończenie robót budowlanych
do 29.11.2019 r. – zgodnie z umową wykonanie całości przedmiotu zamówienia wraz z uzyskaniem decyzji o pozwolenia na użytkowanie.

Dzięki tej inwestycji zwolnią się pomieszczenia w budynku Ośrodka Zdrowia w Komornikach zajmowane obecnie przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Uzyskane pomieszczenia planuje się przeznaczyć na dodatkowe gabinety lekarskie.

x

Zobasz także

6.lokali komunalnych

W obecności mieszkańców, a także przedstawicieli Rady Miejskiej, burmistrz Dariusz Urbański i Prezes MG Sport ...

Informator Mosiński 03.2019

Władze gminy zapraszają do lektury cyfrowego wydania marcowego numeru „Informatora Mosińskiego”. Wersja papierowa – już ...

Na spacery wokół Glinianek

Ścieżka pieszo-rowerowa na Gliniankach z małą infrastrukturą edukacyjną – gotowa dla spacerowiczów. Obecnie ogłoszony został ...

Śnieżycowy Jar – trudności

W związku z ćwiczeniami wojsk pancernych w dniach 1-31 marca br. na poligonie w Biedrusku, ...

Spalarnia nie truje

Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza. Łączna emisja ...