Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy Wyklętych i będzie nową siedzibą Domu Pomocy Społecznej nr 1. Przetarg został już rozstrzygnięty.

Nowy DPS za niemal 43 mln zł zbuduje go firma Budopol, zwycięzca rozstrzygniętego właśnie przetargu. Piętrowy budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozwoli na opiekę nad pensjonariuszami na najwyższym poziomie.

– Nowy gmach, który zaprojektowano dla 100 pensjonariuszy, będzie miał dwie kondygnacje i użytkową piwnicę – podkreśla Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Zostanie wyposażony w windy i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a jego mieszkańcy otrzymają do dyspozycji znacznie większe pokoje niż w kamienicy przy ul. Bukowskiej.

Na parterze w jedno i dwuosobowych pokojach zamieszka 40 osób. Znajdą się tam również pomieszczenia biurowe i administracyjne oraz kuchnia ze zmywalnią dostosowaną do potrzeb cateringu. Będzie też pokój gościnny oraz dzienny, jadalnia, pomocnicza kuchnia i dodatkowa łazienka, pralnia z suszarnią oraz przestrzenie wspólne z pracowniami, dyżurką oraz gabinetem doraźnej pomocy medycznej i zapleczem higieniczno-sanitarnym.

Na pierwszym piętrze przewidziano pokoje dla kolejnych 60 osób. Tu również do dyspozycji pensjonariuszy będą wspólne przestrzenie z pracowniami, a także dyżurka, gabinet doraźnej pomocy medycznej i kaplica.

W piwnicy zaprojektowano zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników domu pomocy społecznej, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz 7 garaży.

Inwestycja ma być zakończona do końca 2021 roku.

x

Zobasz także

Mini park na Jeżycach

Zaplanowane prace na skwerze położonym u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Janickiego. Wkrótce zmieni się on ...

Na kawę do Starego Portu

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy – to wszystko ...

„KONSTYTUCJA” już jest

W weekend na ścianie budynku przy ulicy 27 Grudnia w centrum Poznania wymalowano mural KONSTYTUCJA. ...

Salon Fielmanna na św. Marcinie

Marka Fielmann otworzyła ponownie swój flagowy salon w Poznaniu przy ul. Święty Marcin 69. Lokal ...

W rocznicę „PeWuKi”

W piątek 11 października o godz. 19 w pawilonie nr 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie ...