Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy Wyklętych i będzie nową siedzibą Domu Pomocy Społecznej nr 1. Przetarg został już rozstrzygnięty.

Nowy DPS za niemal 43 mln zł zbuduje go firma Budopol, zwycięzca rozstrzygniętego właśnie przetargu. Piętrowy budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozwoli na opiekę nad pensjonariuszami na najwyższym poziomie.

– Nowy gmach, który zaprojektowano dla 100 pensjonariuszy, będzie miał dwie kondygnacje i użytkową piwnicę – podkreśla Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Zostanie wyposażony w windy i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a jego mieszkańcy otrzymają do dyspozycji znacznie większe pokoje niż w kamienicy przy ul. Bukowskiej.

Na parterze w jedno i dwuosobowych pokojach zamieszka 40 osób. Znajdą się tam również pomieszczenia biurowe i administracyjne oraz kuchnia ze zmywalnią dostosowaną do potrzeb cateringu. Będzie też pokój gościnny oraz dzienny, jadalnia, pomocnicza kuchnia i dodatkowa łazienka, pralnia z suszarnią oraz przestrzenie wspólne z pracowniami, dyżurką oraz gabinetem doraźnej pomocy medycznej i zapleczem higieniczno-sanitarnym.

Na pierwszym piętrze przewidziano pokoje dla kolejnych 60 osób. Tu również do dyspozycji pensjonariuszy będą wspólne przestrzenie z pracowniami, a także dyżurka, gabinet doraźnej pomocy medycznej i kaplica.

W piwnicy zaprojektowano zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników domu pomocy społecznej, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz 7 garaży.

Inwestycja ma być zakończona do końca 2021 roku.

x

Zobasz także

Zamiast bruku zieleńce

Już tej jesieni rozpocznie się przebudowa placu przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka. Będzie ...

Szlakiem graffiti i neonów

68 puntów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych oraz 8 starych szyldów oraz ...

Kobiecy mural na Jeżycach

Ponad 16 tys. złotych potrzeba, aby ogrodzenie posesji przy ulicy Dąbrowskiego ozdobił murali z wizerunkami ...

Park miejski na Dębcu

Powstał kolejny nowy park miejski – tym razem na Dębcu. Jego powierzchnia to 2,6 hektara ...

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z ...