Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z nowoczesnymi laboratoriami i salami wykładowymi będzie składał się z trzech budynków.
– Zakończyliśmy wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Collegium Pharmaceuticum. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wygrała Firma ALSTAL – poinformował Uniwersytet Medyczny. Władze uczelni podpisały już umowę z szefostwem wybranego przedsiębiorstwa, symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na początek października, ale pierwsze prace ruszają jeszcze w wakacje. Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy. Firma ALSTAL współpracowała już z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy realizacji II etapu Centrum Symulacji Medycznej.

Obiekt, który powstanie na działce przy ul. Rokietnickiej w kampusie Uniwersytetu Medycznego, składać się będzie z 3 budynków. Na łącznej powierzchni 16 tys. m kw. Swoje miejsce będą miały wszystkie jednostki Wydziału Farmaceutycznego. W dwóch obiektach znajdą się przestrzenie dla części naukowo-dydaktycznej, a w trzecim Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej. Z nowego kompleksu korzystać będą naukowcy, studenci kierunków realizowanych na Wydziale Farmaceutycznym, natomiast unikalne laboratoria służyć mają jako przestrzeń do współpracy z przemysłem farmaceutycznym i biotechnologicznym.

x

Zobasz także

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...

Pływający ogród na Cybinie

Na rzece Cybinie, w sąsiedztwie Bramy Poznania, pojawiły się pływające ogrody. Na wyspie powstał kosz ...

Mickiewicza – jednokierunkowa

Jeden kierunek ruchu, zmiana sposobu parkowania i wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Między innymi ...