Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z nowoczesnymi laboratoriami i salami wykładowymi będzie składał się z trzech budynków.
– Zakończyliśmy wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Collegium Pharmaceuticum. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wygrała Firma ALSTAL – poinformował Uniwersytet Medyczny. Władze uczelni podpisały już umowę z szefostwem wybranego przedsiębiorstwa, symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na początek października, ale pierwsze prace ruszają jeszcze w wakacje. Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy. Firma ALSTAL współpracowała już z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy realizacji II etapu Centrum Symulacji Medycznej.

Obiekt, który powstanie na działce przy ul. Rokietnickiej w kampusie Uniwersytetu Medycznego, składać się będzie z 3 budynków. Na łącznej powierzchni 16 tys. m kw. Swoje miejsce będą miały wszystkie jednostki Wydziału Farmaceutycznego. W dwóch obiektach znajdą się przestrzenie dla części naukowo-dydaktycznej, a w trzecim Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej. Z nowego kompleksu korzystać będą naukowcy, studenci kierunków realizowanych na Wydziale Farmaceutycznym, natomiast unikalne laboratoria służyć mają jako przestrzeń do współpracy z przemysłem farmaceutycznym i biotechnologicznym.

x

Zobasz także

Remont domu przy Żelaznej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych posiada udziały w ponad 750 wspólnotach mieszkaniowych. Jedna z nich właśnie ...

Remont kładki na Lechickiej

Z uwagi na stan techniczny obiektu naprawiona będzie kładka „Wilczak” na ul. Lechicką. W związku ...

Wieżowce przy rondzie Rataje

Nowoczesne i atrakcyjne wieżowce staną przy rondzie Rataje? To możliwe – radni przyjęli miejscowy plan ...

„Swoboda” pnie się w górę

Przy ul. Perzyckiej powstaje już nowa siedziba Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Rozpoczęte miesiąc temu roboty ...

Starożytny chodnik w Rzymie

Wyrwa, jaka powstała pod koniec kwietnia w nawierzchni na placu przed rzymskim Panteonem, odsłoniła płyty ...