Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Nowy Jedwabny Szlak

– Cieszę się, że współpraca między Pocztą Polską a China Post Group układa się bardzo dobrze,

czego dowodem jest dzisiejsze wstępne porozumienie w sprawie tranzytu poczty międzynarodowej z Chin do Polski – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas spotkania z delegacją chińską. Zarząd Poczty Polskiej omawiał z przedstawicielami China Post Group warunki porozumienia o współpracy. Negocjowano przewóz kontenerów z przesyłkami drogą kolejową z Chin do Małaszewicz i dalszy ich transport przez Pocztę Polską samochodami do operatorów europejskich z wybranych państw. Rozmowy dotyczyły także m.in. liczby przesyłek, sposobu załadunku i taryf.

     Negocjacje zakończyły się podpisaniem wstępnego porozumienia w sprawie usług transportu drogą lądową na tranzyt poczty międzynarodowej z Chin po Polski i dalej do krajów przeznaczenia w Europie.

     – Nowy Jedwabny Szlak to ogromna szansa dla naszego kraju. Polska, z racji swojego położenia geograficznego, może być istotnym punktem na drodze wiodącej z Chin do państw Europy. Może i powinna stać się regionalnym hubem logistycznym dla handlu elektronicznego – powiedział sekretarz stanu Kazimierz Smoliński.

      Ekspansja zagraniczna jest jednym z trzech filarów nowej strategii rozwoju Grupy Poczty Polskiej na lata 2017-2021. Wykorzystując intensywny wzrost handlu przez Internet, konkurencyjność produktów z Chin i innych krajów regionu oraz geopolityczne usytuowanie Polski, Poczta Polska chce koordynować wymianę handlową między Azją a Europą.

     Wiceminister podkreślił korzyści dla polskich firm płynące z pośrednictwa Poczty Polskiej w handlu z Chinami. Poczta będzie mogła zaoferować rodzimym przedsiębiorcom specjalną platformę e-commerce oraz pomoc w promocji i marketingu na chińskim rynku, dzięki czemu nawet drobni producenci i sprzedawcy będą mogli z łatwością na niego dotrzeć. Dzięki szybszej dostawie i większemu asortymentowi skorzystają klienci w obu krajach.

 

x

Zobasz także

Property Forum 2019

Już w najbliższą środę rozpocznie się największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, czyli ...

Drugie życie d.fabryk

W realizacji najbardziej spektakularnych, wielofunkcyjnych inwestycji, opartych na rewitalizacji dawnych obiektów przemysłowych, wybija się dziś ...

Nowe Kolibki nagrodzone

Ogólnopolski konkursu „Budowa roku”, organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale ...

Dworzec Centralny zabytkiem

Na Dworcu Centralnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie została w czwartek odsłonięta tabliczka – biało-niebieski ...

Olivia Star najwyższa

Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej ruszyła 18 lipca. System rezerwacyjny został ...