Fotografia wnętrz

Nowy zbiornik dla Poznania

W Kiekrzu ma powstać zbiornik retencyjny. Jego funkcją ma być gromadzenie deszczówki i wód roztopowych z tego osiedla. Pojemność przewidziano na ok. 3000 metrów sześciennych. Zbiornik ma pomóc w zminimalizowaniu zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczeniu okolicy przez podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy.

– W ramach inwestycji renowacji poddane zostaną istniejące rowy odprowadzające wody deszczowe, które obecnie nie spełniają swoich funkcji. W otoczeniu zbiornika pojawi się nowa zieleń. Przewidziana jest również budowa ścieżki spacerowej z oświetleniem parkowym, ławkami i obiektami małej architektury – wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W przetargu złożono 3 oferty. Wszystkie mieszczą się w przewidzianym budżecie (4,725 mln zł), a obecnie trwa ich weryfikacja.

– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę będzie miał 480 dni od zawarcia umowy. Zbiornik ma być gotowy po dwóch latach od podpisania umowy – zaznaczają PIM.

x

Zobasz także

Drzewa dla Ławicy i Strzeszyna

166 nowych drzew jesienią zyska Ławica i Strzeszyn. Nasadzenia są nagrodą za zwycięstwo w profrekwencyjnej ...

Po co nam meldunek

Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych domaga się zmian w systemie ewidencjonowania ludności. Zdaniem OPOS, obowiązek meldunkowy ...

Drzewo za frekwencję

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. By zachęcić poznaniaków do głosowania, Miasto obiecało ...

Absolutorium dla prezydenta

Rada miasta udzieliła Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania wotum zaufania i przyznała mu absolutorium. To oznacza, ...

Wakacyjne remonty szkół

Choć pandemia koronawirusa – z racji nieobecności uczniów – umożliwiła przeprowadzenie części robót już wcześniej, ...