Bolechowo 750×200 – maj 2017
Nickel 750×100 – Dąbrówka

„Oaza zieleni w różnych porach roku…”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Gniezna:

Agata Szymańska, Aleksandra Śmigowska, Kinga Piotrowska, Wiktoria Kraczek, Maria Tanaś, którymi opiekują się Anna Mężyńska i Lidia Płachecka.

W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie fotograficznym Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni.”

Zależy nam na rozbudzaniu i pogłębianiu zamiłowania oraz szacunku młodych ludzi dla przyrody. Tego typu konkursami chcemy motywować Was do podejmowania działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego. To Wy jesteście ambasadorami ochrony przyrody w waszym najbliższym otoczeniu, przekazując w atrakcyjny sposób zdobytą wcześniej wiedzę – powiedziała podczas gali Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która na początku uroczystości wraz z Danutą Wielbowicz, Dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu podziękowała fundatorom nagród oraz uczniom i opiekunom za udział w konkursie i liczne przybycie na uroczystą galę.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Gniezna: Agata Szymańska, Aleksandra Śmigowska, Kinga Piotrowska, Wiktoria Kraczek, Maria Tanaś, którymi opiekują się Anna Mężyńska i Lidia Płachecka. II miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie – Marcelina Kasprzak, Piotr Kardasz, Maja Kmiecik, Zuzanna Kubaczyk, Paulina Wachowiak, których opiekunem była Jadwiga Tomczyk. A III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Klęce. Grupa, którą stworzyli Weronika Jagiełka, Alicja Grzesiek, Magdalena Pierzyńska, Michał Gurgula, Konrad Kaczmarek, opiekuje się Irena Farfus.

Z kolei wyróżnienia otrzymali uczniowie także trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie: Agnieszka Hoffmann, Zuzanna Kozyra, Stefan Piszczyński, Joanna Stachowiak, Klaudia Walczak. Ich opiekunem była Agnieszka Szalata. Szkoły Podstawowej w Brodziszewie: Martyna Kaczmarek, Dominika Haffmann, Klaudia Pawlak, Patryk Siekierski, Julia Przybył. Nimi opiekowała się Elżbieta Frąckowiak. Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie: Marta Miękiszak, Natalia Piotrowicz, Zuzanna Szarwark, Dawid Frątczak, Jakub Lisiecki. Opiekunem grupy była Katarzyna Michalak.

Konkurs fotograficzny i cały projekt dofinansowany został ze środków Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Z najlepszych prac konkursowych powstał kalendarz na 2018 rok, który otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół. Pozostałe trafiły na wystawę, która towarzyszyła finałowej gali. Dzięki dofinansowaniu każdy uczestnik projektu otrzymał również pamiątkowy kubek, zakładkę i długopis w ekologicznej torbie z logo konkursu.
Na koniec grupa Illuminati z Gniezna pokazała edukacyjną sztukę teatralną, której tematem było życie zwierząt na Madagaskarze.

x

Zobasz także

Koleją do Rogoźna i Czarnkowa

Włodarze gminy Wągrowiec opublikowali ankietę w sprawie przywrócenia połączenia kolejowego z Wągrowca do Rogoźna i ...

XXIII Spotkanie pod dębem

We wsi Marlewo pod Rogoźnem po raz 23 upamiętniono śmierć króla Polski Przemysła II, a ...

Konserwacja Rowu Topolskiego

Powiat Średzki wraz z Gminą Środa będą wspólnie finansować konserwację Rowu Topolskiego. Powiat przeznaczy na ...

Budowlańcy przy Pływalni

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z budową obiektu handlowego w sąsiedztwie wolsztyńskiej pływalni przy ulicy ...

Stypendia dla uczniów WSCKZiU

2 lutego 2018 r. w ostrowskim Forum Synagoga Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczyła ...