Finansowanie pomostowe

Odnowią plac Nowakowskiego

Dotąd plac Kazimierza Nowakowskiego wysypany był żwirem i nie stanowił zachęty do dłuższego pobytu

Plac Kazimierza Nowakowskiego położony w Poznaniu pomiędzy ul. Biała, Niecała, Grunwaldzka, Przybyszewskiego, nie był remontowany od szeregu lat. Niebawem ma się to zmienić dzięki trwającej przebudowie.

Plac wykorzystywany jest głównie jako ciąg komunikacyjny łączący skosem ul. Przybyszewskiego z Grunwaldzką. Jedynie północna część placu, w którym znajduje się pergola, plac zabaw i siłownia cieszyła się większym zainteresowaniem. – W celu polepszenia jakości przestrzeni publicznej i lepszego wykorzystania terenu dla potrzeb lokalnej społeczności w zakresie relaksu, wypoczynku, zabawy i jako miejsca spotkań Zarząd Zieleni Miejskiej przystąpił do przebudowy parku – informuje ZZM.

Realizowany projekt przebudowy parku zakłada utworzenie głównego wejścia na tren placu od zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego, przy którym ustawione będą ławki, stojaki na rowery, planowane jest też ustawienie toalety. Ponadto na teren placu będzie można wejść od ul. Białej i ul. Niecałej. Ciągi komunikacyjne wykonane będą z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzą m.in. do placu centralnego na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy, karty itp., i muldę trawiastą z soliterem w postaci niskiego drzewa, którą można będzie wykorzystać na wiele sposobów.

Modernizacja placu zabaw będzie miała miejsce pod hasłem „Zabunkrowani” dla podkreślenie miejsca starego schronu. Nastąpi doposażenie w nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne, a zastosowanie muld zwiększy jego atrakcyjność. Obecnie istniejącą siłownię zaplanowano przenieś w miejsce położone bliżej ul. Niecałej i postanowiono wyposażyć w dodatkowe urządzenia.

Aktualnie plac Nowakowskiego, z powodu trwającej już budowy jest zagrodzony i niedostępny, jej zakończenie planowane jest na koniec lipca.

Źródło i fot. ZZM Poznań

x

Zobasz także

Współtwórz mapę murali

Twórcy poznańskie mapy murali, graffiti, neonów i typografii zapraszają do współpracy przy tworzeniu trzeciej edycji ...

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...