Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Odzyska dawny blask

Jak donosi epoznan.pl ogłoszony został przetarg na realizację modernizacji budynku przy ulicy Jeżyckiej.

Modernizacja zabytkowego budynku przy ulicy Jeżyckiej w Poznaniu będzie możliwa dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego. Tym razem otrzymamy wsparcie z Funduszu Dopłat przeznaczone nie na budowę nowych „M”, a na przebudowę budynku mieszkalnego. Podpisana z BGK umowa dotyczy 45 – procentowej dopłaty do modernizacji kamienicy położonej przy ul. Jeżyckiej 6. Maksymalna kwota dotacji wyniesie ponad 1,3 miliona złotych – informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac w budynku na Jeżycach. Projekt przewiduje pełną rewitalizację zabytkowego budynku z tzw. muru pruskiego. Od wzmocnienia konstrukcji szkieletu drewnianego, osuszenia i izolacji fundamentów, wymiany wszystkich instalacji, naprawy lub wymiany podłóg, okien i drzwi po remont dachu i podłączenie budynku do miejskiej sieci cieplnej – dodaje.

Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Dopłat już wcześniej na konto ZKZL wpłynęły dotacje na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Bolka, ul. abp. W. Dymka i na Zawadach. W sumie ponad 10 milionów złotych. możliwa jest też inwestycja na Darzyborze, gdzie trwa budowa osiedla socjalnego.

To nie wszystko. Złożyliśmy już wniosek o wsparcie kolejnej naszej inwestycji, czyli budowy osiedla komunalnego przy ul. Darzyborskiej, gdzie planujemy wybudować ponad 250 mieszkań. W przygotowaniu są wnioski o dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych – rewitalizacji budynku przy ul. Knapowskiego oraz budowy nowych „M” przy ul. Hulewiczów i ul. Opolskiej – kończy Gościńska.

x

Zobasz także

„Mały Książę” na Ogrodowej

Mural powstał na ścianie budynku przy ul. Ogrodowej 5. Inicjatorem muralu „Mały Książę” jest Stowarzyszenie ...

Czyszczą Pomnik Armii Poznań

Pomnik Armii Poznań powoli odzyskuje blask. Betonowe elementy konstrukcji poddano specjalistycznemu czyszczeniu. Prace rozpoczęły się ...

Zamiast bruku zieleńce

Już tej jesieni rozpocznie się przebudowa placu przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka. Będzie ...

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy ...

Szlakiem graffiti i neonów

68 puntów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych oraz 8 starych szyldów oraz ...