Fotografia wnętrz

Odzyska dawny blask

Jak donosi epoznan.pl ogłoszony został przetarg na realizację modernizacji budynku przy ulicy Jeżyckiej.

Modernizacja zabytkowego budynku przy ulicy Jeżyckiej w Poznaniu będzie możliwa dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego. Tym razem otrzymamy wsparcie z Funduszu Dopłat przeznaczone nie na budowę nowych „M”, a na przebudowę budynku mieszkalnego. Podpisana z BGK umowa dotyczy 45 – procentowej dopłaty do modernizacji kamienicy położonej przy ul. Jeżyckiej 6. Maksymalna kwota dotacji wyniesie ponad 1,3 miliona złotych – informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac w budynku na Jeżycach. Projekt przewiduje pełną rewitalizację zabytkowego budynku z tzw. muru pruskiego. Od wzmocnienia konstrukcji szkieletu drewnianego, osuszenia i izolacji fundamentów, wymiany wszystkich instalacji, naprawy lub wymiany podłóg, okien i drzwi po remont dachu i podłączenie budynku do miejskiej sieci cieplnej – dodaje.

Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Dopłat już wcześniej na konto ZKZL wpłynęły dotacje na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Bolka, ul. abp. W. Dymka i na Zawadach. W sumie ponad 10 milionów złotych. możliwa jest też inwestycja na Darzyborze, gdzie trwa budowa osiedla socjalnego.

To nie wszystko. Złożyliśmy już wniosek o wsparcie kolejnej naszej inwestycji, czyli budowy osiedla komunalnego przy ul. Darzyborskiej, gdzie planujemy wybudować ponad 250 mieszkań. W przygotowaniu są wnioski o dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych – rewitalizacji budynku przy ul. Knapowskiego oraz budowy nowych „M” przy ul. Hulewiczów i ul. Opolskiej – kończy Gościńska.

x

Zobasz także

Kamienica jak nowa

Na początku 2020 roku zakończyła się modernizacja kamienicy przy ul. Śniadeckich. Prace trwały od października ...

Nietoperze w fortach

Jakie działania podejmuje miasto w obronie zimujących w fortach nietoperzy i jakie inicjatywy są podejmowane ...

Tramwajem na Naramowice

W kwietniu planowana jest intensyfikacja prac na budowie trasy tramwajowej na Naramowice wraz z układem ...

Nowy blask szkoły przy Różanej

Elewacja zabytkowego gmachu szkolnego u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego w Poznaniu zostanie odnowiona. Spółka ...

Infocentrum na Sołaczu

Za pieniądze ze sprzedaży gruntów i budynków uczelnia zamierza wybudować Infocentrum – nowy gmach z ...