Fotografia wnętrz

Online o budownictwie

Ograniczenia związane z koronawirusem przez wiele tygodni sprowadzały się do praktycznego zakazu działalności gospodarczej dla setek tysięcy firm. Pokazało to, że w trudnych czasach priorytetem staje się zachowanie płynności przedsiębiorstw. Bo koszty (osobowe, czynsze, media) pozostały, a przychody znikły z dnia na dzień, jak nożem uciął.

W dniach 18-20 maja będzie miało miejsce EEC Online, wyjątkowe wydarzenie konferencyjne, które w całości odbędzie się przez internet.
W ramach eventu 20 maja o godz. 9.00 zaplanowano start półtoragodzinnego bloku tematycznego „Inwestycje – budownictwo”, w ramach którego przewidziano m.in. dyskusję z udziałem szefów GDDKiA i PKP PLK, a także spółek Budimex, Strabag i Track Tec.
Podstawowy udział w całym wydarzeniu EEC Online, w którym przewidziano dyskusje na blisko 20 tematów dotyczących różnych dziedzin gospodarki, będzie możliwy po bezpłatnej rejestracji, która już ruszyła.

Udział w EEC Online potwierdzili m.in.:

Dariusz Blocher, prezes i dyrektor generalny Budimeksu;
Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe;
Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec;
Wojciech Trojanowski, członek zarządu spółki Strabag w Polsce;
Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Czego będzie dotyczyć dyskusja poświęcona branży budowlanej?
Na te odpowiedzi czeka cała branża

Co oczywiste, nie da się w niej uniknąć tematu pandemii koronawirusa. Branża budowlana jako jedna z niewielu praktycznie nie odczuła większych perturbacji, gdyż nie została objęta – poza podwyższonymi wymogami sanitarnymi – żadnymi ograniczeniami w działalności.
fot. PTWP
fot. PTWP
Ważna będzie ocena sytuacji z punktu widzenia inwestora i wykonawcy – w tym wzajemnej współpracy. Jak na razie – według opinii rynkowych – kształtuje się ona pozytywnie. Nie brakuje jednak uwag ze strony wykonawców dotyczących uelastycznienia zapisów umów.

Kolejny temat to kwestia krótko- i długoterminowych perspektyw branży. GDDKiA i PKP PLK podtrzymują swoje plany inwestycyjne i przetargowe, ale niepewny jest los inwestycji samorządów, gdyż ich sytuacja finansowa mocno się pogorszy.

W dyskusji nie zabraknie zapewne też dalekosiężnych wątków. Choćby kwestii, czy pandemia koronawirusa wpłynie na rozwój takich technologii jak prefabrykacja, która istotnie zmniejsza liczbę pracowników na budowie, a więc i ryzyko przenoszenia wirusa?

Czy będzie z tego powodu postępować automatyzacja i robotyzacja procesów? Czy praca zdalna oraz digitalizacja zadań biurowych upowszechnią się i zostaną w większym stopniu już na stałe w branży?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania będziemy szukać 20 maja podczas dyskusji na EEC Online. Zapraszamy!
EEC Online – pierwsze takie wydarzenie.
Źródlo:portalsamorządowy.pl

x

Zobasz także

Targi Mieszkań i Domów

Na maj przeniesiono poznańskie Targi Mieszkań i Domów. Impreza za planowana na  14-15 marca do ...

Top Inwestycje Komunalne 2020

Top Inwestycje Komunalne 2020: Zgłoszenia do 3 marca. Pierwszy etap 9. edycji konkursu Top Inwestycje ...

Zielony trend 4 Design Days

Nowoczesne wzornictwo, projektowanie zgodne z najnowszymi trendami, planowanie „dobrej przestrzeni” gwarantującej wysoką jakość życia – ...

Zabytek Zadbany 2020

Do 31 stycznia 2020 r. trwać będzie nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek ...

Nabór do Top Inwestycje Komunalne 2020

Rusza 9. edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Tradycyjnie do naszej redakcji można zgłaszać każdą ...