Online o budownictwie

Ograniczenia związane z koronawirusem przez wiele tygodni sprowadzały się do praktycznego zakazu działalności gospodarczej dla setek tysięcy firm. Pokazało to, że w trudnych czasach priorytetem staje się zachowanie płynności przedsiębiorstw. Bo koszty (osobowe, czynsze, media) pozostały, a przychody znikły z dnia na dzień, jak nożem uciął.

W dniach 18-20 maja będzie miało miejsce EEC Online, wyjątkowe wydarzenie konferencyjne, które w całości odbędzie się przez internet.
W ramach eventu 20 maja o godz. 9.00 zaplanowano start półtoragodzinnego bloku tematycznego „Inwestycje – budownictwo”, w ramach którego przewidziano m.in. dyskusję z udziałem szefów GDDKiA i PKP PLK, a także spółek Budimex, Strabag i Track Tec.
Podstawowy udział w całym wydarzeniu EEC Online, w którym przewidziano dyskusje na blisko 20 tematów dotyczących różnych dziedzin gospodarki, będzie możliwy po bezpłatnej rejestracji, która już ruszyła.

Udział w EEC Online potwierdzili m.in.:

Dariusz Blocher, prezes i dyrektor generalny Budimeksu;
Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe;
Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec;
Wojciech Trojanowski, członek zarządu spółki Strabag w Polsce;
Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Czego będzie dotyczyć dyskusja poświęcona branży budowlanej?
Na te odpowiedzi czeka cała branża

Co oczywiste, nie da się w niej uniknąć tematu pandemii koronawirusa. Branża budowlana jako jedna z niewielu praktycznie nie odczuła większych perturbacji, gdyż nie została objęta – poza podwyższonymi wymogami sanitarnymi – żadnymi ograniczeniami w działalności.
fot. PTWP
fot. PTWP
Ważna będzie ocena sytuacji z punktu widzenia inwestora i wykonawcy – w tym wzajemnej współpracy. Jak na razie – według opinii rynkowych – kształtuje się ona pozytywnie. Nie brakuje jednak uwag ze strony wykonawców dotyczących uelastycznienia zapisów umów.

Kolejny temat to kwestia krótko- i długoterminowych perspektyw branży. GDDKiA i PKP PLK podtrzymują swoje plany inwestycyjne i przetargowe, ale niepewny jest los inwestycji samorządów, gdyż ich sytuacja finansowa mocno się pogorszy.

W dyskusji nie zabraknie zapewne też dalekosiężnych wątków. Choćby kwestii, czy pandemia koronawirusa wpłynie na rozwój takich technologii jak prefabrykacja, która istotnie zmniejsza liczbę pracowników na budowie, a więc i ryzyko przenoszenia wirusa?

Czy będzie z tego powodu postępować automatyzacja i robotyzacja procesów? Czy praca zdalna oraz digitalizacja zadań biurowych upowszechnią się i zostaną w większym stopniu już na stałe w branży?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania będziemy szukać 20 maja podczas dyskusji na EEC Online. Zapraszamy!
EEC Online – pierwsze takie wydarzenie.
Źródlo:portalsamorządowy.pl

x

Zobasz także

IV Forum Rozwoju Miast

Czy wizja przyjaznego miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu jest osiągalna? ...

X Forum Zarządców Nieruchomości

Start: 13 października, godz. 9.00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW OD GODZ. 8.30 PROGRAM WYDARZENIA* 9.00 – 9.10 ...

XII Europejski Kongres Gospodarczy

XII Europejski Kongres Gospodarczy; 2-4 września 2020; Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice Nieruchomości komercyjne i polecane ...

Perły Samorządu jesienią

12 i 13 października Dziennik Gazeta Prawna zaprasza do Gdyni na najważniejszy w Polsce kongres ...

Laureaci „Zabytku zadbanego”

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu „Zabytek zadbany”. Zgłoszono do niego 63 obiektów z ...