Fotografia wnętrz

Będzie osiedle komunalne

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu podpisał wartą 62 mln zł umowę na budowę pierwszej części osiedla komunalnego przy ul. Opolskiej. Do 2022 r. ma tam powstać prawie 300 mieszkań. Docelowo ZKZL chce wybudować osiedle dla 1,1 tys. rodzin.

W opublikowanym we wtorek komunikacie ZKZL zaznaczył, że inwestycja przy ul. Opolskiej jest największą w historii spółki. W pierwszym etapie projektu powstanie 5 budynków dla 287 rodzin. Przewidziano w nich mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od 31 do 66 m kw.

Podkreślono, że w pierwszym etapie inwestycji prawie 30 proc. mieszkań ma być przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, lub będzie mogła zostać dostosowana do potrzeb takich osób. „Innowacyjnym rozwiązaniem będzie projekt dwóch pierwszych bloków, które będą dedykowane poznańskim seniorom. Znajdą się w nich windy oraz świetlica dla seniorów. Do świetlicy będzie można wejść zarówno z zewnątrz budynku jak i z klatki schodowej” – dodano.

Inwestycja obejmuje także budowę dróg wewnętrznych, miejsc postojowych dla mieszkańców, chodników, oświetlenia i placu zabaw dla dzieci. Głównym wykonawcą jest firma Agrobex. Według spółki prace budowlane przy ul. Opolskiej rozpoczęły się w tym tygodniu. Inwestycja ma się zakończyć do 2022 r.

ZKZL podał, że w ub. tygodniu otrzymał dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 22 mln zł. Łączna wartość budowy pierwszej części osiedla wynosi ok. 62 mln złotych.

Rzecznik prasowy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu Łukasz Kubiak przekazał we wtorek PAP, że w tym roku spółka zamierza ogłosić przetarg na projekt budynków w ramach kolejnego etapu budowy osiedla przy ul. Opolskiej. Ma on zostać zrealizowany do 2024 r. „W drugim etapie ma powstać kolejnych 300 mieszkań” – powiedział Kubiak. Docelowo ZKZL planuje przy ul. Opolskiej budowę osiedla liczącego łącznie 1,1 tys. mieszkań.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Koniunktura jednak w dół

To było do przewidzenia – koniunktura w budownictwie w kwietniu spadła o kilkadziesiąt punktów. Kwietniowy ...

Budujemy mimo koronawirusa

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała prac budowlanych w naszym kraju, m.in. drogowych, kolejowych – zapewnił minister ...

Modernizacja Starej Rzeźni

Atrakcyjne mieszkania i towarzyszące im lokale użytkowe już niedługo mogą stanąć na terenie Starej Rzeźni ...

Zamiana gruntów pod M+

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie pomiędzy wiceministrem rozwoju Robertem Nowickim, wojewodą wielkopolskim ...

Ruszają „Słoneczne dachy”

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na terenie Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu, wojewoda ...