Fotografia wnętrz

Będzie osiedle komunalne

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu podpisał wartą 62 mln zł umowę na budowę pierwszej części osiedla komunalnego przy ul. Opolskiej. Do 2022 r. ma tam powstać prawie 300 mieszkań. Docelowo ZKZL chce wybudować osiedle dla 1,1 tys. rodzin.

W opublikowanym we wtorek komunikacie ZKZL zaznaczył, że inwestycja przy ul. Opolskiej jest największą w historii spółki. W pierwszym etapie projektu powstanie 5 budynków dla 287 rodzin. Przewidziano w nich mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od 31 do 66 m kw.

Podkreślono, że w pierwszym etapie inwestycji prawie 30 proc. mieszkań ma być przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, lub będzie mogła zostać dostosowana do potrzeb takich osób. „Innowacyjnym rozwiązaniem będzie projekt dwóch pierwszych bloków, które będą dedykowane poznańskim seniorom. Znajdą się w nich windy oraz świetlica dla seniorów. Do świetlicy będzie można wejść zarówno z zewnątrz budynku jak i z klatki schodowej” – dodano.

Inwestycja obejmuje także budowę dróg wewnętrznych, miejsc postojowych dla mieszkańców, chodników, oświetlenia i placu zabaw dla dzieci. Głównym wykonawcą jest firma Agrobex. Według spółki prace budowlane przy ul. Opolskiej rozpoczęły się w tym tygodniu. Inwestycja ma się zakończyć do 2022 r.

ZKZL podał, że w ub. tygodniu otrzymał dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 22 mln zł. Łączna wartość budowy pierwszej części osiedla wynosi ok. 62 mln złotych.

Rzecznik prasowy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu Łukasz Kubiak przekazał we wtorek PAP, że w tym roku spółka zamierza ogłosić przetarg na projekt budynków w ramach kolejnego etapu budowy osiedla przy ul. Opolskiej. Ma on zostać zrealizowany do 2024 r. „W drugim etapie ma powstać kolejnych 300 mieszkań” – powiedział Kubiak. Docelowo ZKZL planuje przy ul. Opolskiej budowę osiedla liczącego łącznie 1,1 tys. mieszkań.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wysyp domków jednorodzinnych

W 2019 r. w Poznaniu zbudowano 470 domów jednorodzinnych – najwięcej w ciągu dekady. Wzrosła ...

Modułowe domy z paczek

Czy Ikea wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości?Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych ...

Co zbudują na Piątkowskiej

Vantage Development zapłaci niemal 14 mln zł za działkę w Poznaniu. Vantage Development poinformował o ...

Lokale na wynajem od państwa

Jak donosi WTK Fundusz Mieszkań na Wynajem zacznie budować także w Poznaniu.Inwestycję w okolicach MTP ...

Mieszkania+ na Wolnych Torach

Inwestycję mają realizować Polskie Koleje Państwowe we współpracy z PFR Nieruchomości.Chodzi o realizację programu Mieszkanie ...