Ładowarki emu.energy

Osiedle Nowych Kosmonautów

Wkrótce na poznańskich Winogradach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa – osiedle Nowych Kosmonautów.

Nazwa nie jest przypadkowa – trzy nowoczesne budynki staną w sąsiedztwie dobrze znanego poznaniakom osiedla. Projekt realizowany będzie przez Monday Development, dewelopera należącego do grupy Unidevelopment. Budowa rozpocznie się w połowie 2018 roku.
Winogrady to dzielnica Poznania słynąca z bogatej infrastruktury, wysokiej zabudowy i doskonale rozwiniętej komunikacji. Inwestycja Nowych Kosmonautów zlokalizowana jest u zbiegu ulic Serbskiej i Naramowickiej i stanowić będzie naturalną kontynuację istniejącego tu od lat Osiedla Kosmonautów, ale w nowoczesnym wydaniu. W skład kompleksu wchodzić będą trzy budynki mieszkalne o wysokości od 11 do 13 pięter.

– Firma Monday Development kojarzona jest z inwestycjami położonymi w atrakcyjnych lokalizacjach Poznania. Tak będzie także w przypadku tego projektu. Osiedle Nowych Kosmonautów to propozycja dla pragnących żyć wygodnie, blisko ważnej w codziennym życiu infrastruktury. Szkoła, przedszkole, centrum handlowe czy przychodnia – to wszystko mieszkańcy będą tu mieć w zasięgu kilku kroków – mówi Piotr Kasprowicz, v-ce prezes Monday Development.

– Jest to kolejny, po Osiedlu Czarnieckiego czy Hevelii, realizowany wspólnie z Unidevelopment S.A. duży projekt mieszkaniowy na terenie miasta. Skala inwestycji dała nam możliwość przygotowania oferty dopasowanej do różnych potrzeb klientów. Wśród oferowanych lokali znajdują się odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, młodych par czy inwestorów poszukujących nieruchomości pod wynajem. – dodaje.
Osiedle składać się będzie z 344 mieszkań o powierzchni od 28 do 103 m kw. Do wszystkich przynależeć będą balkony, loggie lub tarasy. Część lokali na parterze będzie posiadała ogródki. Z mieszkań znajdujących się na najwyższych piętrach rozpościerał się będzie wspaniały widok na panoramę miasta.
Pod kompleksem znajdzie się dwukondygnacyjna, podziemna hala garażowa wraz z komórkami lokatorskimi. Projekt osiedla zakłada zabudowę zaledwie 30 proc. działki. Resztę posesji wypełni niezbędna komunikacja, plac zabaw oraz starannie dopasowana zieleń.
Za projekt Nowych Kosmonautów odpowiedzialna jest pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Inwestycja realizowana będzie dwuetapowo. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest na 2019 rok.
Mieszkańcy Nowych Kosmonautów do swojej dyspozycji będą mieli bogatą infrastrukturę Winograd, jak szkoły, przedszkola, przychodnie, domy kultury czy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji większe obiekty handlowe i usługowe. Dodatkowo, na parterze jednego z budynków, powstaną lokale komercyjne o łącznej powierzchni ponad 1300 m kw. Do lokali przynależeć będą odrębne, zewnętrzne miejsca postojowe przeznaczone dla klientów.
Niewątpliwym atutem osiedla Nowych Kosmonautów jest jego położenie w miejscu o doskonale rozbudowanym systemie komunikacji miejskiej. Do Starego Rynku dostać się stąd można w zaledwie 15 minut korzystając z autobusu, którego przystanek znajduje się tuż przy inwestycji, lub tramwaju oddalonego o kilka minut pieszo. Co więcej, osiedle położone jest nieopodal planowanej linii tramwajowej na Naramowice. Już niebawem wachlarz dostępnych rozwiązań komunikacyjnych będzie zatem jeszcze większy.
Szczegóły dotyczące oferty dostępne są w biurze sprzedaży dewelopera przy ul. Piątkowskiej 116 w Poznaniu lub na stronie internetowej inwestycji www.nowychkosmonautow.pl.

Monday Development S.A. to firma deweloperska działająca na poznańskim rynku od 2003 roku. Spółka jest częścią grupy Unidevelopment S.A.

Unidevelopment S.A. jest deweloperem o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego Warszawy i Poznania. Firma posiada również doświadczenie w realizacji powierzchni komercyjnych. Unidevelopment należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy Unibep. Jest także członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...