Wyjątkowe Property Forum

VIII edycja Property Forum 2018 dobiegła końca. W wyjątkowej edycji wydarzenia, której data zbiegła się z formalnym uznaniem Polski

przez indeks FTSE Russel do grona państw rozwiniętych, wzięło udział ponad 130 panelistów i ponad tysiąc gości. Dwudniowe spotkanie wypełniły gorące dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy, a także Proptech Festival i Gala Prime Property Prize 2018. Serdecznie dziękujemy prelegentom Property Forum 2018 za wspaniałe wystąpienia i cenne opinie o perspektywach rozwoju rynku nieruchomości. Dziękujemy uczestnikom wydarzenia, że byli z nami! Zapraszamy do śledzenia portalu Propertynews.pl, na którym będziemy publikować relacje, zdjęcia i materiały filmowe ze spotkania!

W trakcie dwudniowej, największej imprezy branży nieruchomości komercyjnych w Polsce odbyło się ponad 20 debat, wiele fascynujących prezentacji w ramach cyklu Quick Stories oraz wydarzenia towarzyszące jak Proptech Festival i Gala Prime Property Prize.

W spotkaniu wzięło udział ponad 130 panelistów POZNAJ PRELEGENTÓW PROPERTY FORUM 2018, wśród których m.in.: Andy Stalman, Totem; Gilles Clavie, Orbis SA; Hadley Dean, EPP; Robert Dobrzycki, Panattoni Europe; Maciej Dyjas, Griffin Real Estate; Marek Paczuski, Savills; Arkadiusz Rudzki, Skanska Property Poland; Konrad Szaruga, Business Link Poland; Rafał Pomorski, Globalworth Poland; Michał Kwinta, Mindspace Koszyki; Krzysztof Misiak, Cushman & Wakefield; Bartosz Dobrowolski, Proptech Poland; Małgorzata Miernik, Orbis; Julien Barbotin-Larrieu, H.E.S.A. i wielu innych znamienitych gości

Nowością w programie był PropTech Festival – spotkania, dyskusje, prezentacje, pokazy i konkurs na najbardziej nowatorskie technologie i innowacje dla nieruchomości. Wydarzenie towarzyszące Property Forum 2018 było skierowane do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Kreatywne, innowacyjne, zaawansowane, skrojone na miarę przyszłości i oczekiwań rynku – takie rozwiązania promowaliśmy i prezentowaliśmy przed szefami największych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych. ProperGate, ShareSpace i Ada – oto trzy najlepsze technologie i rozwiązania, które zwyciężyły w konkursie PropTech Festival 2018. Zwycięzców, których wybrało Jury oraz Czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl, ogłosiliśmy w trakcie Gali Prime Property Prize 2018.

Odbyło się także Propertydesign.pl Forum – spotkanie dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, handlu i wypoczynku z udziałem m.in. wielu cenionych architektów i projektantów.

Wśród tematów sesji było wiele ciekawych dyskusji o wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych – biurach, centrach handlowych, hotelach, powierzchniach magazynowo-logistycznych i perspektywach ich rozwoju, m.in.: atrakcyjność inwestycyjna, wielkie projekty, nowoczesne technologie, nowe prawo, coworking, centra usług dla biznesu, zielone rozwiązania, outlety, strefy ekonomiczne, remodeling starych obiektów, condohotele, ekspansja nowych sieci hoteli, rewitalizacja, nieruchomości premium, rynek pracy i wiele innych.

Organizatorem Property Forum 2018 jest Grupa PTWP – wydawca m.in. Propertynews.pl i Propertydesign.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy czy 4 Design Days.

www.propertyforum.pl

 

Gala Prime Property Prize 2018

Za nami uroczysta gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2018. Siódma edycja plebiscytu wyłoniła najlepsze inwestycje, firmy oraz osobistości, które miały największy wpływ na wydarzenia na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w minionym roku. W tym roku statuetki przyznano aż w 13 kategoriach – w tym w nowej kategorii – Kancelaria Roku.

  W tym roku zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – rekordowa była zarówno liczba zgłoszeń, jak i liczba oddanych głosów w głosowaniu na portalach Propertynews.pl i Propertydesign.pl. Wybór był bardzo trudny – bo w ciągu ostatnich 12 miesięcy ukończono realizację wielu wspaniałych, wysokiej jakości inwestycji. A oto laureaci nagród:
Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej
W kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej nominowane były: Forum Gdańsk, Galaxy Szczecin – rozbudowa, Galeria Rondo Wiatraczna, Galeria Północna w Warszawie oraz Gemini Park Tychy. Nagrodę Prime Property Prize 2018 w tej kategorii otrzymało Forum Gdańsk.
– Forum Gdańsk to projekt bardzo wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia centrum i dojścia do tych samych wniosków. Będzie to chyba najlepsza wizytówka obiektu – mówiła odbierając statuetkę Magdalena Gibney, Dyrektor Forum Gdańsk.
Forum Gdańsk to bezprecedensowy projekt na skalę europejską, przestrzeń miejska otwarta na sztukę i kulturę. Zwraca uwagę wyjątkową formą architektoniczną, nowoczesnym designem umiejętnie połączonym z tradycyjnymi, zabytkowymi elementami. W unikatowy sposób łączy funkcję handlową oraz publiczną. Na 62 tys. mkw. oferuje: kino, strefy usług i relaksu oraz ponad 200 sklepów.
Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej
W tej kategorii konkursu nominowane były: Cedet w Warszawie, Diamentum Office we Wrocławiu, Bobrowiecka 8 w Warszawie, High5ive w Krakowie – pierwszy etap oraz Olivia Star w Gdańsku. Inwestycją Roku na Rynku Powierzchni Biurowej został kompleks Bobrowiecka 8 w Warszawie
Bobrowiecka 8 jest biurowcem, który ma do zaoferowania znacznie więcej niż metry kwadratowe. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków we wnętrzach budynku, na jego dziedzińcach oraz w wyjątkowym Ogrodzie Sztuki prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów.
Inwestycja Roku Rynek Hotelarski
Hotelami ubiegającymi się nagrodę Prime Property Prize były: Renaissance Warsaw Airport Hotel, Hampton by Hilton Gdańsk Old Town, PURO Kraków Kazimierz, Raffles Europejski Warsaw i Holiday Inn Warsaw City Centre.
Inwestycją Roku na Rynku Hotelarskim został Raffles Europejski Warsaw.
Najemca Roku
Pandora, CCC, LPP, SMYK, Carrefour – to firmy, które ubiegały się o wyróżnienie. Najemcą roku została firma LPP.
– Dla LPP to cenna nagroda, bo przyznana przez ekspertów branży. Cieszymy się, że postrzegają nie tylko rozwój ilościowy, jeśli chodzi o nasze salony, ale i codzienną pracę na poziomie zakupowym. Każdy, kto odwiedził nasze salony w Złotych tarasach, Arkadii czy Forum Gdańsk, wiedzą o czym mówię – mówił Jarosław Bańda, pełnomocnik zarządu LPP.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej
O nagrodę w Prime Property Prize 2018 w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej ubiegały się: Panattoni Amazon Sosnowiec BTS, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, MLP Gliwice – centrum logistyczne dla Żabka Polska, 7R Park Beskid oraz magazyn BTS dla firmy JYSK w parku logistycznym P3 Piotrków.Inwestycją Roku w kategorii Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej został Panattoni Amazon Sosnowiec BTS
Zielony budynek
Do ścisłego grona finalistów w tej kategorii zakwalifikowały się biurowce: .KTW I, Spark C w Warszawie, West Station II, Graffit i Argon. Inwestycją Roku w kategorii Zielony Budynek został Spark C w Warszawie.

Deweloper Roku
Nominowani do tej kategorii to: Echo Investment, Skanska Property Poland, Panattoni Europe, HB Reavis Poland i Cavatina. W kategorii Deweloper Roku wygrało Echo Investment.
– Dziękuję za nagrodę. Zapewniam, że to tylko początek naszych inwestycji – mówił Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment
Echo Investment to największy polski deweloper, z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. To firma, która nie tylko realizuje inwestycje, ale także angażuje się w wielkie miastotwórcze projekty łączące różne funkcje.
Doradca Roku
W tej kategorii nominowani byli: Cushman & Wakefield, Cresa Polska, Axi Immo Group, TPA i Savills.
Nagrodę otrzymała Cushman & Wakefield.

Przestrzeń komercyjna
Nominowani w tej kategorii to: Kino Helios w Galerii Forum w Gdańsku, siedziba HL Tech w Warszawie – Tetris, biuro HBO w Warszawie, Nordea Seaport Office – Workplace i Brain Embassy Postępu Przestrzeń komercyjna.
Nagrodę zdobyło biuro HBO w Warszawie.
Architektura
W tej kategorii nominowane były następujące inwestycje: Cedet w Warszawie, Europejski w Warszawie, Forum Gdańsk, Centrum Marszałkowska oraz budynek biurowy SPARK Etap C. I to właśnie ten ostatni – Spark, Etap C – zwyciężył.
Miasto Przyjazne Inwestorom
W tej kategorii nominowane były: Katowice, Łódź, Szczecin, Lublin i Bydgoszcz. Laureatem – po raz drugi z rzędu – zostało Miasto Łódź. To pierwsza taka sytuacja w historii plebiscytu Prime Property Prize.
Kancelaria Roku
W tej kategorii nominowane były kancelarie: Dentons, White & Case, Linklaters, Crido, CMS. Prime Property Prize 2018 otrzymała kancelaria Dentons

Człowiek Roku Propertynews.pl
Nominowane osoby to: Maciej Dyjas, partner zarządzający, Griffin Real Estate, Hadley Dean, Prezes Zarządu w EPP, Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe, Gilles Clavie, prezes, dyrektor generalny, Orbis oraz Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego, dyrektor ds. inwestycji, Globalworth.
Nagrodę w kategorii Człowiek Roku Propertynews.pl otrzymał Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.
Uroczysta gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2018 była podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2018, które odbywa się w dniach 17-18 września 2018 roku w Warszawie (hotel Sheraton). Więcej o Gali i konferencji: www.propertyforum.pl.

 

Otwarcie Property Forum 2018

Wywiady  „Jeden na jeden” – tak rozpocznie się VIII edycja Property Forum 2018, która już w poniedziałek startuje w hotelu Sheraton Warszawie.

W rozmowie z Piotrem Kraśko o trendach na rynku nieruchomości komercyjnych i perspektywach rozwoju sektora opowiedzą Gilles Clavie, Orbis SA; Andy Stalman, Totem oraz Dimitris Raptis, Globalworth. W trakcie dwudniowej, największej imprezy branży nieruchomości komercyjnych w Polsce zaplanowaliśmy ponad 20 debat, wiele fascynujących prezentacji w ramach cyklu Quick Stories oraz wydarzenia towarzyszące jak Proptech Festival i Galę Prime Property PrIze. W spotkaniu weźmie udział ponad 130 panelistów i blisko tysiąc gości. Zapraszamy już 17 i 18 września!

VIII edycję Property Forum 2018, zaplanowaną w dniach 17-18 września w hotelu Sheraton w Warszawie, wypełnią gorące dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy. W spotkaniu weźmie udział ponad 130 panelistów POZNAJ PRELEGENTÓW PROPERTY FORUM 2018, wśród których m.in.: Andy Stalman, Totem; Gilles Clavie, Orbis SA; Hadley Dean, EPP; Robert Dobrzycki, Panattoni Europe; Maciej Dyjas, Griffin Real Estate; Marek Paczuski, Savills; Arkadiusz Rudzki, Skanska Property Poland; Konrad Szaruga, Business Link Poland; Rafał Pomorski, Globalworth Poland; Michał Kwinta, Mindspace Koszyki; Krzysztof Misiak, Cushman & Wakefield; Bartosz Dobrowolski, Proptech Poland; Małgorzata Miernik, Orbis; Julien Barbotin-Larrieu, H.E.S.A. i wielu innych znamienitych gości.

Nowością w programie jest PropTech Festival – spotkania, dyskusje, prezentacje, pokazy i konkurs na najbardziej nowatorskie technologie i innowacje dla nieruchomości. Wydarzenie towarzyszące Property Forum 2018 jest skierowane do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Kreatywne, innowacyjne, zaawansowane, skrojone na miarę przyszłości i oczekiwań rynku – takie rozwiązania chcemy promować i prezentować przed szefami największych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych.

 

Zaplanowaliśmy także Propertydesign.pl Forum – spotkanie dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, handlu i wypoczynku z udziałem m.in. wielu cenionych architektów i projektantów.

Wśród tematów sesji wiele ciekawych dyskusji o wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych – biurach, centrach handlowych, hotelach, powierzchniach magazynowo-logistycznych i perspektywach ich rozwoju, m.in.: atrakcyjność inwestycyjna, wielkie projekty, nowoczesne technologie, nowe prawo, coworking, centra usług dla biznesu, zielone rozwiązania, outlety, strefy ekonomiczne, remodeling starych obiektów, condohotele, ekspansja nowych sieci hoteli, rewitalizacja, nieruchomości premium, rynek pracy i wiele innych.

Wieczorem podczas uroczystej gali ogłosimy laureatów w plebiscycie Prime Property Prize 2018. Tu wygrywają najlepsze firmy oraz projekty mające wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży! W tym roku w plebiscycie pojawi się nowa kategoria: Kancelaria Prawna.

Organizatorem Property Forum 2018 jest Grupa PTWP – wydawca m.in. Propertynews.pl i Propertydesign.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy czy 4 Design Days.

******

W stolicy w dniach 17-18 września odbędzie się największa impreza branży nieruchomości komercyjnych w Polsce!

   

   W trakcie dwudniowego zgromadzenia zaplanowano ponad 20 debat oraz wiele fascynujących prezentacji. Weźmie w nich udział 130 panelistów i ponad 1000 gości.

VIII edycję Property Forum wypełnią gorące dyskusje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy. W programie nowość: PropTech Festival poświęcony technologiom i innowacjom dla nieruchomości.

Podczas uroczystej gali zostaną ogłoszeni laureaci plebiscytu Prime Property Prize 2018. Tu wygrywają najlepsze firmy oraz projekty mające wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży!

Przy tegorocznym Property Forum współpracują :

x

Zobasz także

Raport o stanie miasta

Osoby, które chcą zabrać głos w sprawie nowego „Raportu o stanie miasta Poznania”, będą mogły ...

Prawie pół miliona dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu (WMN) otrzymało wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ...

Poznań z nagrodą Smart City!

Miasto Poznań zostało laureatem Konkursu Smart City. Kapituła wyróżniła stolicę Wielkopolski za realizację idei inteligentnego ...

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy ...

Zaraza „zjadła” 111 mln zł

Przez epidemię koronawirusa budżet Poznania stracił jak dotąd 111 mln zł, a według prognoz do ...