Agrobex 750×200 – czerwiec 2017
Agrobex 750×100 – czerwiec 2017

Park Kulturowy tuż, tuż

Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała

 

projekt uchwały w sprawie utworzenia Parku Kulturowego na Starym Mieście. – Za nami dwa lata tytanicznej pracy, trzeba było między innymi opisać wszystkie obiekty – mówił na posiedzeniu wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Obszar parku obejmuje część Starego Miasta, ale jest to serce tej części Poznania. Uchwała ma ograniczyć m.in. krzykliwą reklamę, dostosować szyldy i reklamy do otoczenia tak, aby nie były ekspansywne, ale komponowały się z charakterem staromiejskiej zabudowy.

Tym co szczególnie ważne dla radnych z komisji bezpieczeństwa to możliwość skuteczniejszego radzenia sobie z klubami go go. Uchwała wyklucza reklamę usług erotycznych oraz nagabywania przechodniów do korzystania z klubów go go. Z tym procederem miasto walczy już od dłuższego czasu. Utworzenie obszaru Parku Kulturowego daje lepszą możliwość egzekwowania wymagań miasta i walki z tym procederem oraz w ogóle z krzykliwą i nieestetyczną reklamą.

– Podobna uchwała w Krakowie przynosi pozytywne skutki – podkreśla Mariusz Wiśniewski.

Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt. Po przegłosowaniu uchwały przez Radę Miasta rozpocznie się roczny okres na dostosowanie się m.in. przedsiębiorców i instytucji do zasad obowiązujących na terenie Parku Kulturowego.

– Ważne, że jest to jeden z elementów szerszej polityki miasta – komentuje radny Krzysztof Skrzypinski. – Wiemy dokąd zmierzamy i jak chcemy osiągnąć cel.

Tekst i foto Mateusz Malinowski, biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Wycinka pod tramwaj

W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpoczął wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy ...

Basen na os. Piastowskim

Po ponad roku od ogłoszenia pierwszego przetargu, miasto ogłosiło kolejny. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca ...

„Hanka” czeka na studentów

Ponowne, uroczyste otwarcie Domu Studenckiego „Hanka” odbyło się 12 lutego w samo południe. Rektor Uniwersytetu ...

Witamy na pl. Kolegiackim

Trwają prace archeologiczne na placu Kolegiackim. Znaleziska przybliżają historię tego bardzo ważnego dla Poznania miejsca. ...

Filia BR w Naramowicach

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich została oficjalnie otwarta na Naramowicach. Na czytelników czeka aż 30 tysięcy ...