Bolechowo 750×200 – maj 2017

Park Kulturowy tuż, tuż

Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała

 

projekt uchwały w sprawie utworzenia Parku Kulturowego na Starym Mieście. – Za nami dwa lata tytanicznej pracy, trzeba było między innymi opisać wszystkie obiekty – mówił na posiedzeniu wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Obszar parku obejmuje część Starego Miasta, ale jest to serce tej części Poznania. Uchwała ma ograniczyć m.in. krzykliwą reklamę, dostosować szyldy i reklamy do otoczenia tak, aby nie były ekspansywne, ale komponowały się z charakterem staromiejskiej zabudowy.

Tym co szczególnie ważne dla radnych z komisji bezpieczeństwa to możliwość skuteczniejszego radzenia sobie z klubami go go. Uchwała wyklucza reklamę usług erotycznych oraz nagabywania przechodniów do korzystania z klubów go go. Z tym procederem miasto walczy już od dłuższego czasu. Utworzenie obszaru Parku Kulturowego daje lepszą możliwość egzekwowania wymagań miasta i walki z tym procederem oraz w ogóle z krzykliwą i nieestetyczną reklamą.

– Podobna uchwała w Krakowie przynosi pozytywne skutki – podkreśla Mariusz Wiśniewski.

Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt. Po przegłosowaniu uchwały przez Radę Miasta rozpocznie się roczny okres na dostosowanie się m.in. przedsiębiorców i instytucji do zasad obowiązujących na terenie Parku Kulturowego.

– Ważne, że jest to jeden z elementów szerszej polityki miasta – komentuje radny Krzysztof Skrzypinski. – Wiemy dokąd zmierzamy i jak chcemy osiągnąć cel.

Tekst i foto Mateusz Malinowski, biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...