Fotografia wnętrz

Park w Owińskach dostępny

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach z dniem 1 sierpnia 2020 roku otwiera bramy do Parku Orientacji Przestrzennej. Ze względów epidemiologicznych będą jednak obowiązywać nowe, zmienione zasady odwiedzania parku. Grupy zorganizowane będą mogły zwiedzać obiekt w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9:00 do 16:00. Wymagana jest jednak telefoniczna lub mailowa rezerwacja. Goście indywidualni będą mogli zwiedzać obiekt we wszystkie niedziele sierpnia (z wyjątkiem 30 sierpnia) w godzinach 9:00-16:00.

Widok Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach z lotu ptaka

Przyjeżdżając do jedynego w Polsce Parku Orientacji Przestrzennej można również odwiedzić Muzeum Tyflologiczne oraz Pracownię Tyfloakustyczną. Pracownia powstała kilka lat temu jako jedyna w Polsce i Europie, mająca służyć przede wszystkim usprawnieniu nauczania orientacji przestrzennej przy wykorzystaniu dźwięków otoczenia.

W ramach realizowanego przez pedagogów Ośrodka wraz z pracownikami naukowymi UAM i Politechniki Poznańskiej projektu powstało specjalistyczne, wygłuszone pomieszczenie (o specyfice komory bezechowej) wyposażone w bardzo wysokiej klasy system głośników umieszczonych dookoła pomieszczenia na wszystkich ścianach (plus dwa głośniki basowe w rogach pracowni).

Sala tyfloakustyczna jest ponadto wyposażona w specjalistyczny wzmacniacz oraz systemy komputerowe z oprogramowaniem pozwalającym zarówno odtwarzać zgromadzone w specjalnej bibliotece dźwięki o charakterze binauralnym i liniowym, jak i samodzielnie je wytwarzać, kompilować oraz zmieniać pod kątem konkretnych zajęć z orientacji przestrzennej.

x

Zobasz także

Trzy nowe ulice Czerwonaka

800 m nowej nawierzchni ul. Jonschera w Kicinie i 550 m ulic Topolowej i Lipowej ...

Kórniczanie łapią deszczówkę

Mała retencja to zgodnie z definicją zatrzymanie wody deszczowej w miejscu powstania opadu. Retencjonujesz: – ...

Wymyśl na nowo Marinę

Wójt Gminy Czerwonak ogłasza konkurs studialny, otwarty, dwuetapowy na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu przyległego ...

„Szatnia na medal” w Tulcach

29 lipca w hali sportowej w Tulcach miało miejsce podpisanie umowy, której przedmiotem jest udzielenie ...

Dekada plaży w Lusowie

W lipcu minęło 10 lat od otwarcia plaży w Lusowie. W planach były huczne urodziny, ...