Ukraina

Park Wolności w Podjuchach

W Podjuchach trwa budowa nowego szczecińskiego parku – Parku Wolności. Aktualnie przygotowywany jest teren, zakończyły się także rozbiórki

zabudowań gospodarczych. Trwają prace polegające na poprowadzeniu instalacji pod przyszłe oświetlenie tego miejsca.Mieszkańcy Szczecina już za kilka miesięcy będą mogli cieszyć się z nowego miejsca rekreacji.  Na osiedlu Podjuchy powstaje nowy park, który jest odpowiedzią na ich potrzeby. Na jego terenie zrealizowane zostanie jedno z zadań wyłonionych w głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

Na ogrodzonym placu budowy można zobaczyć ciężki sprzęt pracujący przy wyburzeniach, wykopach czy równaniu terenu. Obecnie wykonywane są wykopy pod przyłącze energetyczne. Dzięki niemu oświetlone będą nowe alejki oraz chodniki. Przy alejkach ustawione zostaną ławki, kosze na śmieci, poidełko czy tablice informacyjne.

Park będzie posiadał mnóstwo atrakcji. – Jedną z nich będzie fontanna o średnicy 5,5 metra. Obmurowana zostanie kamieniami – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. – Dzieci będą mogły korzystać z nowego placu zabaw. Znajdą się na nim urządzenia dla maluchów do 6. roku życia. Będzie także huśtawka dla osób niepełnosprawnych.

Park wzbogacony zostanie o 129 drzew liściastych i iglastych. Będzie w nim także ponad 600 krzewów. Dla osób aktywnych powstanie chodnik-bieżnia o długości 200 metrów – z oznakowaniem miejsca START/META, oznakowaniem długości odcinków co 50 metrów i urządzeniem do pomiaru czasu typu „STOPER”. Na terenie parku powstanie również ogrodzony wybieg dla psów wraz z urządzeniami agility, czyli zestawy do treningu i szkolenia psa na świeżym powietrzu. Teren Parku Wolności to także miejsce realizacji zwycięskiego projektu SBO 2018 – „Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”.

– W ramach inwestycji, na bezpiecznej nawierzchni wybudowany zostanie linowy plac zabaw w kształcie statku – mówi Andrzej Kus. – Została podpisana także umowa z wykonawcą na zaprojektowanie infrastruktury towarzyszącej tego miejsca, która obejmuje budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.

Prace przy budowie parku rozpoczęły się w połowie lipca. Wykonawca ma 22 tygodnie na ich przeprowadzenie. Koszt tego zadania to 3,35 miliona złotych.

500 tys. zł, tyle do końca 2018 roku mogą wydać mieszkańcy na działania obywatelskie w Szczecinie.- To jedno z pięciu narzędzi z których mogą skorzystać mieszkańcy naszego miasta, którzy chcą zrobić coś dla lokalnej społeczności – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Do tej pory dzięki m.in. Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy mogli być pomysłodawcami projektów inwestycyjnych, dziś mogą realizować również projekty „miękkie”, jak wydarzenia kulturalne, spotkania, debaty, festyny.
Źródlo:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...