Bolechowo 750×200 – maj 2017

Parkingi tylko na MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie planują sprzedać teren pomiędzy ulicami Matejki i Ułańską.

Dziś jest tam parking, dlatego władze MTP szykują się do budowy dwóch nowych. Jeden z parkingów ma mieścić się na samych targach – pomiędzy dwoma pawilonami. Pomieści początkowo około 400 aut. Jego budowa za około 19 mln zł ma ruszyć już wiosną i zakończyć się jeszcze w tym roku. Doszliśmy do wniosku, że jednak wystawcy i zwiedzający oczekują wybudowania parkingu na samym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To wszystko ma zrekompensować mieszkańcom i gościom targowym planowaną likwidację obecnego parkingu targów przy ul. Matejki, który mieści około tysiąca samochodów.

Władze MTP poważnie myślą o sprzedaży tego terenu pod zabudowę mieszkaniową i szykują projekt inwestycji dla przyszłego nabywcy. Będzie to ciekawa zabudowa jak sądzimy. Będą też nowi mieszkańcy Łazarza i będzie to teren, który Łazarz wzbogaci – mówi Filip Olszak, szef Rady Osiedla Łazarz.

Co ważne rada osiedla chce, żeby z nowego parkingu, który ma powstać na terenie MTP mogli korzystać też mieszkańcy okolicy. W nocy, kiedy targi nie działają a mieszkańcy wracają do domów, chcą zostawić samochód pod domem i nie mają możliwości wtedy mogliby korzystać z tego parkingu targowego – dodaje Olszak.

Z kolei przy Arenie, MTP w przyszłym roku chcą zbudować parking podziemny, który mógłby pomieścić od 600 – 800 aut. Tylko raczej myślimy o parkingu podziemnym, którego może jedna kondygnacja będzie wystawać nad ziemią – kończy Kobierski.

Dzisiejszy parking przy Matejki ma działać do czasu, gdy teren uda się sprzedać.
Źródło: epoznan.pl

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...