Nickel 750×200 – Dąbrówka
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Parkingi tylko na MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie planują sprzedać teren pomiędzy ulicami Matejki i Ułańską.

Dziś jest tam parking, dlatego władze MTP szykują się do budowy dwóch nowych. Jeden z parkingów ma mieścić się na samych targach – pomiędzy dwoma pawilonami. Pomieści początkowo około 400 aut. Jego budowa za około 19 mln zł ma ruszyć już wiosną i zakończyć się jeszcze w tym roku. Doszliśmy do wniosku, że jednak wystawcy i zwiedzający oczekują wybudowania parkingu na samym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To wszystko ma zrekompensować mieszkańcom i gościom targowym planowaną likwidację obecnego parkingu targów przy ul. Matejki, który mieści około tysiąca samochodów.

Władze MTP poważnie myślą o sprzedaży tego terenu pod zabudowę mieszkaniową i szykują projekt inwestycji dla przyszłego nabywcy. Będzie to ciekawa zabudowa jak sądzimy. Będą też nowi mieszkańcy Łazarza i będzie to teren, który Łazarz wzbogaci – mówi Filip Olszak, szef Rady Osiedla Łazarz.

Co ważne rada osiedla chce, żeby z nowego parkingu, który ma powstać na terenie MTP mogli korzystać też mieszkańcy okolicy. W nocy, kiedy targi nie działają a mieszkańcy wracają do domów, chcą zostawić samochód pod domem i nie mają możliwości wtedy mogliby korzystać z tego parkingu targowego – dodaje Olszak.

Z kolei przy Arenie, MTP w przyszłym roku chcą zbudować parking podziemny, który mógłby pomieścić od 600 – 800 aut. Tylko raczej myślimy o parkingu podziemnym, którego może jedna kondygnacja będzie wystawać nad ziemią – kończy Kobierski.

Dzisiejszy parking przy Matejki ma działać do czasu, gdy teren uda się sprzedać.
Źródło: epoznan.pl

x

Zobasz także

Wycinka pod tramwaj

W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpoczął wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy ...

Basen na os. Piastowskim

Po ponad roku od ogłoszenia pierwszego przetargu, miasto ogłosiło kolejny. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca ...

„Hanka” czeka na studentów

Ponowne, uroczyste otwarcie Domu Studenckiego „Hanka” odbyło się 12 lutego w samo południe. Rektor Uniwersytetu ...

Witamy na pl. Kolegiackim

Trwają prace archeologiczne na placu Kolegiackim. Znaleziska przybliżają historię tego bardzo ważnego dla Poznania miejsca. ...

Filia BR w Naramowicach

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich została oficjalnie otwarta na Naramowicach. Na czytelników czeka aż 30 tysięcy ...