Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Pasywny UMWZ w Szczecinie

Jest rekomendacja do rozstrzygnięcia przetargu dotyczącego konsolidacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Taką decyzję podjął zarząd województwa podczas posiedzenia 3 lipca br. To ważny krok do zrewitalizowania budynku przy ul. Piłsudskiego i wybudowania ekologicznego, tzw. pasywnego budynku od ul. Mazowieckiej.

Koncepcja konsolidacji zakłada gruntowne odrestaurowanie budynku przy ul. Piłsudskiego, który znajduje się obecnie w bardzo złym stanie.
Będzie to ważna część rewitalizacji serca Szczecina i wpłynie na estetykę placu Rodła i okolic.
Budynek zostanie przebudowany w taki sposób, aby był energooszczędny.

Tuż obok obiektu zaplanowany został wyjątkowy na skalę kraju budynek pasywny, wykorzystujący najnowsze technologie w zakresie ekologii. Przewidziano dla niego również funkcję edukacyjną. Specjalna ścieżka edukacyjna pokaże, w jaki sposób budynki tego typu mogą oszczędzać energię.

Budynek przy ul. Mazowieckiej ma uczyć proekologicznych podstaw, zwracać uwagę na problematykę ochrony środowiska i promować Pomorze Zachodnie, które jest krajowym liderem w dziedzinie pozyskiwania energii odnawialnej.

W przetargu na „Wykonanie usług architektonicznych i inżynieryjnych w zakresie projektowania oraz robót budowlanych dla zadania „Konsolidacja siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie” wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma Mostostal Warszawa Spółka Akcyjna, która zaoferowała cenę sięgającą blisko 200 mln zł brutto. Otwarcie kopert odbyło się 14 czerwca br.
Na sfinansowanie zamówienia zamawiający, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, zamierzał przeznaczyć blisko 122,5 mln zł brutto.

Inwestycja ma zostać zrealizowana bez dodatkowego obciążenia budżetu województwa, za to ze wzmocnionym wsparciem unijnym.

x

Zobasz także

250 ha pod inwestycje

Gorzów Wielkopolski zyskał 250 ha terenów pod inwestycje. To grunty położone w bezpośrednim sąsiedztwie trasy ...

Property Forum 2019

Już w najbliższą środę rozpocznie się największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, czyli ...

Drugie życie d.fabryk

W realizacji najbardziej spektakularnych, wielofunkcyjnych inwestycji, opartych na rewitalizacji dawnych obiektów przemysłowych, wybija się dziś ...

Nowe Kolibki nagrodzone

Ogólnopolski konkursu „Budowa roku”, organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale ...

Dworzec Centralny zabytkiem

Na Dworcu Centralnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie została w czwartek odsłonięta tabliczka – biało-niebieski ...