Fotografia wnętrz

Pawilony na Świcie jak nowe

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił wyniki postępowania na kompleksowy remont pawilonów przy ul. Świt. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy, a jej całkowita wartość wynosi 20,5 miliona złotych.
Jeśli pozostali uczestnicy postępowania przetargowego nie odwołają się od ogłoszonych wyników przetargu na remont pawilonów na Świcie, to umowa zostanie podpisana w przeciągu dwóch tygodni. Pierwszy etap inwestycji będzie trwał 25 tygodni, a drugi 24 tygodnie. Spółka postanowiła zwiększyć budżet na tą inwestycję i dzięki temu zabiegowi udało się pozyskać wykonawcę.

Obiekt wymagał remontu i dzięki przyznaniu dodatkowych środków finansowych doczeka się nowoczesnej wyglądu. W ramach przebudowy obiektu będzie zachowany jego wygląd, przy dostosowaniu budynku do aktualnych przepisów i technologii. Podczas remontu nie zabraknie prac w przestrzeni wspólnej dookoła budynku. Powstaną tutaj nowe chodniki i parkingi oraz elementy małej architektury takie jak ławeczki, oświetlenie czy kosze na śmieci. Inwestycja zostanie ukończona w2020 roku.

x

Zobasz także

Pomoc niepełnosprawnym

Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia zapoznała się z prowadzonymi przez miasto działaniami na rzecz ...

Pętla Piątkowska od macochy?

Radny Krzysztof Rosenkiewicz zapytał w interpelacji o możliwość modernizacji przystanków tramwajowych na trasie do pętli ...

Skwer im. G. Labudy

Na razie to jeszcze projekt uchwały, aby skwer u zbiegu ulic Marcelińskiej i Rycerskiej nazwać ...

Centrum Smochowic inaczej

Rozpoczynają się prace związane z przebudową placu u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej ...

Laureaci „Dobrego remontu”

Kamienica u zbiegu ulic Wielkiej i Szewskiej zwyciężyła w konkursie „Dobry remont”. Drugie miejsce zajął ...