Perły dla Kleszczewa

W Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbył się VII ogólnopolski Kongres Perły Samorządu Dziennika Gazeta Prawna. Jest to projekt, który zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów.

Ceremonii towarzyszyła także gala wręczenia nagród w rankingu „Perły Samorządu”. Nagrody przyznawane są gminom, które wyróżniają się w sposób szczególny, nie tylko doskonale realizując powierzone prawem zadania, ale które podejmują ciągle nowe wyzwania poprawiając w ten sposób jakość życia mieszkańców. W przeprowadzonym przez Gazetę Prawną, w partnerstwie z profesjonalnymi firmami doradczo-audytorskimi, rankingu „Perły samorządu ocenie poddano finanse, przestrzeń i infrastrukturę, gospodarkę, oświatę i wychowanie, zdrowie, politykę senioralną, transport publiczny oraz środowisko i gospodarkę odpadami.

Gmina Kleszczewo w tegorocznej edycji rankingu „Perły Samorządu” znalazła się dwukrotnie w gronie laureatów, zajmując VI miejsce w konkursie głównym w kategorii gmin wiejskich oraz III miejsce w kategorii Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży.

W ramach rankingu Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży Dziennik Gazeta Prawna nagradza samorządy, które wyróżniają się dużą aktywnością w upowszechnianiu sportu i rekreacji, jak również osiągnęły wysoki poziom rozwoju bazy niezbędnej do realizacji zadań w tym zakresie.

Nagrody w imieniu gminy Kleszczewo odebrali wójt Bogdan Kemnitz oraz dyrektor GOKiS Michał Żelazek

x

Zobasz także

Kładka powstanie w Krosinku

Podpisano umowę z wykonawcą budowy kładki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Lipowej w Krosinku, wyłonionym w ...

Listy do przyszłości

Gmina Czerwonak wyszła z kolejną ciekawą inicjatywą. – W tym roku mija 30 lat od ...

Dopiewski Budżet Obywatelski

Urząd w Dopieweie opublikował wykaz 21 działek geodezyjnych, zlokalizowanych w 11 miejscowościach Gminy Dopiewo. Szczegółowe ...

Aktywiści bronili drzew

Ulica Młodzieżowa w Suchym Lesie ma zostać przebudowana. W ramach inwestycji zaplanowano wycinkę kilkudziesięcioletniej alei ...

Węzeł w Tulcach już działa

Od 1 maja autobusy wjeżdżają na węzeł przesiadkowy w Tulcach. „Tulce Szkoła” to nazwa przystanku, ...