Fotografia wnętrz

Pętla Piątkowska od macochy?

Radny Krzysztof Rosenkiewicz zapytał w interpelacji o możliwość modernizacji przystanków tramwajowych na trasie do pętli Piątkowska. Jest już w tej sprawie odpowiedź wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego.

Radny Zwracał uwagę, że większość przystanków na tej trasie nie jest wyniesiona do wysokości umożliwiającej obsługę taborem niskopodłogowym. Są wśród nich przystanki intensywnie uczęszczane, w złym stanie nawierzchni, czy mające nawierzchnię ziemną.

Na interpelację odpowiedzi udzielił wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski. Modernizacja wskazanych w interpelacji przystanków jest uwzględniona w planach inwestycyjnych. Przystanki Klin są obecnie projektowane na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w ramach przygotowań do rewaloryzacji pasa zieleni w ciągu al. Wielkopolskiej. Zarząd Transportu Miejskiego rekomenduje przebudowę tych przystanków w ramach planowanej modernizacji torowiska na al. Wielkopolskiej. Dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wymagają również przystanki Sołacz, Uniwersytet Przyrodniczy, os. Winiary oraz obydwa przystanki na pętli Piątkowska.

Modernizacja torowiska na al. Wielkopolskiej od węzła Wielkopolska do ul. Żmudzkiej, wzdłuż ul. Winiary od ul. Wojska Polskiego do ul. Bonin oraz przejazdów przez al. Solidarności jest wstępnie planowana na 2021 rok. W ramach tych prac planowana jest także modernizacja przystanków. Skala inwestycji będzie jednak dostosowana do dostępnych środków finansowych. W 2016 roku przebudowano torowisko, sieć trakcyjną oraz przystanki (Bonin i Św. Leonarda) od ul. Bonin do al. Solidarności.
Źródło i fot: biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...