Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał kolejne umowy w ramach Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów

poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z rządowego dofinansowania skorzystają miasto Poznań oraz gminy Czerwonak, Kostrzyn, Kórnik i Puszczykowo.

– Z satysfakcją podpisuję dziś kolejne umowy. Dotyczą one całej Wielkopolski. To jest już 100 milionów złotych dla Wielkopolski. Ten program, w ramach którego dziś będziemy podpisywać umowy to drugi program rządu wspierający infrastrukturę drogową. Na pierwszy program wspierania powiatowej i gminnej infrastruktury drogowej w Wielkopolsce było przeznaczone ok. 65 milionów, teraz ponad 40 milionów od rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Przyjazne obywatelom państwo to państwo, w którym działa profesjonalna infrastruktura drogowa – mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas uroczystości podpisania umów w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dzięki wsparciu z budżetu państwa zrealizowane zostaną następujące inwestycje: przebudowa ulicy Cześnikowskiego w Poznaniu, rozbudowa ul. Piłsudskiego w Koziegłowach (gm. Czerwonak), budowa drogi gminnej w miejscowości Mościenica jako czwartego zjazdu z ronda Mościenica, na drodze wojewódzkiej nr 434 do drogi gminnej (gm. Kórnik), przebudowa ul. Ułańskiej w Iwnie (gm. Kostrzyn), a także budowa ul. Szpitalnej w Puszczykowie.

Podczas uroczystości podpisania umów obecni byli, obok włodarzy i przedstawicieli samorządów, poseł na Sejm RP Tadeusz Dziuba oraz radni powiatu poznańskiego.