Nickel 750×200 – Botaniczna
Nickel 750×100 – Botaniczna

Polaków portret balkonowy

Czy balkon lub loggia to dla nas miejsce, gdzie można składować niepotrzebne lub zawadzające
w mieszkaniu sprzęty, czy raczej odpowiednik ogrodu?

    Czy dążymy do tego, by odgrodzić go od świata, czy wręcz przeciwnie – pochwalić się, jak pięknie go zagospodarowaliśmy?  To właśnie sprawdził RED Development, zainspirowany faktem, że wielu klientów decyzję o zakupie mieszkania uzależniało od tego, czy jest w nim balkon.

     Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę deweloperską RED Development, zdecydowana większość Polaków, bo średnio aż 57%, dba o to, by zagospodarować swój balkon. Co ciekawe, w Warszawie, spośród wszystkich analizowanych miast, odsetek ten jest najwyższy. Tu aż 77% balkonów zostało zagospodarowanych przez właścicieli. W Poznaniu o tę przestrzeń zadbało 50% badanych, a we Wrocławiu 45%.

DLA WIELU POLAKÓW BALKON TO STREFA RELAKSU

     Z badania RED Development wynika też, że średnio dla 47% Polaków balkon, to przede wszystkim strefa relaksu i szansa na choćby częściowy kontakt z naturą. – Z informacji otrzymywanych od klientów wynika, że wielu z nich zdecydowało się na zakup w naszej inwestycji między innymi dlatego, że każde oferowane przez nas mieszkanie ma balkon. Ponadto balkony te są przeszklone, co w połączeniu z zielenią pobliskiego parku daje możliwość przebywania w bliższym kontakcie z naturą – tłumaczy Anna Mróz z biura sprzedaży poznańskiego osiedla Red Park.

POLAK LUBI SIĘ POCHWALIĆ ŁADNYM BALKONEM, ALE NIEKTÓRZY WYBIERAJĄ INTYMNOŚĆ

      Część Polaków woli jednak, aby ich sąsiad nie miał możliwości podglądania, decydując się na odgrodzenie od ciekawskich spojrzeń różnego rodzaju parawanami, czy panelami. Co ciekawe, najmniejszą skłonność do takich zachowań mają poznaniacy, gdzie tylko 2% balkonów zostało zabezpieczonych przez właścicieli dodatkowymi przesłonami, a największą warszawiacy – tu odsetek ten wyniósł 24%. – Niektórzy nie wyobrażają sobie mieszkania poza ścisłym centrum miasta, w domu z ogrodem, jednak chcieliby jednocześnie móc spędzić wolny czas w cichym zakątku na świeżym powietrzu. Nasza inwestycja dzięki temu, że znajduje się w drugiej linii zabudowy zapewnia ciszę więc z łatwością można zaaranżować swoją przestrzeń balkonową tak, aby było to miejsce wyjątkowe – komentuje Agata Chołuj z działu sprzedaży inwestycji Nowa Papiernia we Wrocławiu.

Źróło: RED Development doświadczony, polski deweloper specjalizujący się w realizacji stylowych, a jednocześnie funkcjonalnych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych w Warszawie, Wrocławiu i w Poznaniu.

x

Zobasz także

O lokalach usługowych

Według danych GUS za ostatnie półrocze bieżącego roku liczba sprzedanych mieszkań oraz wydanych pozwoleń na ...

Pozytywny trend budownictwa

Jak wynika z raportu Euroconstruct, polski rynek budowlany znajduje się aktualnie w czołówce krajów Unii ...

Jaki jest rynek deweloperów

Czy przybywa mieszkań w ofercie deweloperów? Oto sonda w wybranych firmach serwisu Dompress.pl       Czy ...

Ceny mieszkań znów lekko w górę

Od pół roku ceny mieszkań w największych miastach Polski powoli pną się w górę. Porównując ...

Ponad połowa Polaków mieszka w domach

Bloki od lat tracą na popularności, bo coraz więcej Polaków przeprowadza się do własnego domu ...