Posprzątali Park Narodowy

W sobotę 21 listopada Wolontariat WPN zorganizował jesienne sprzątanie. Wolontariusze swoimi działaniami objęli północną część Wielkopolskiego Parku Narodowego (obwód Wiry i Puszczykowo).

Akcja sprzątania była nieco utrudniona, ponieważ z powodu obostrzeń sanitarnych nie można było poruszać się dużą grupą. Wolontariusze działali w czterech rozproszonych ekipach sprzątających o różnych godzinach, zachowując środki ostrożności. Do komunikacji między grupami użyto nawet radiotelefonów.

Grube warstwy opadłych liści nie ułatwiały zadania, ale i tak udało się zebrać sporo różnego rodzaju śmieci.

Znalezione śmieci mają różny charakter. Pochodzą od osób odwiedzających park i z domowych gospodarstw. Niektóre zalegały w lesie od dawna, np. opakowanie po dezodorancie marki Pollena Uroda z datą ważności…06.1971, stare opakowania po oleju silnikowym czy puszki po piwie marek znanych w latach 90.

Zebrano kilkanaście dużych worków śmieci oraz odpady gabarytowe. Firma Partner Interiors użyczyła samochodu do transportu worków. Większość śmieci odebrało (po raz kolejny) Miasto Puszczykowo.

Teraz bardziej można się cieszyć piękną przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego, choć problem nie zniknął, rzecz jasna! Dlatego apelujemy: nie śmieć! Swoje (a może też i innych?) śmieci zabierz do domu! Cieszmy się pięknem natury.

x

Zobasz także

Tryz wiaty rekreacyjne

Zakończyła się budowa 3 drewnianych wiat rekreacyjnych w Łopuchówku, Złotoryjsku i Raduszynie, które służyć będą ...

Świetlica w Sowinkach jak nowa

Rozpoczęły się prace I etapu modernizacji świetlicy wiejskiej w Sowinkach. Inwestycja obejmuje rozbudowę, przebudowę i ...

Konkurs Drzewo Roku

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się drzewo, z którym wiąże się jakaś ciekawa historia lub ...

SAPO w „nowym” dworcu

Nowa siedziba znalazła swoje miejsce SAPO w zabytkowej części budynku dworca w Czerwonaku. Zakończyła się ...

Zapomniane muzea i nie tylko

Gdyby zapytać mieszkańców Wielkopolski o muzea wokół Poznania, z pewnością wymieniliby „wielką czwórkę”: pałac w ...