Fotografia wnętrz

Posprzątali Park Narodowy

W sobotę 21 listopada Wolontariat WPN zorganizował jesienne sprzątanie. Wolontariusze swoimi działaniami objęli północną część Wielkopolskiego Parku Narodowego (obwód Wiry i Puszczykowo).

Akcja sprzątania była nieco utrudniona, ponieważ z powodu obostrzeń sanitarnych nie można było poruszać się dużą grupą. Wolontariusze działali w czterech rozproszonych ekipach sprzątających o różnych godzinach, zachowując środki ostrożności. Do komunikacji między grupami użyto nawet radiotelefonów.

Grube warstwy opadłych liści nie ułatwiały zadania, ale i tak udało się zebrać sporo różnego rodzaju śmieci.

Znalezione śmieci mają różny charakter. Pochodzą od osób odwiedzających park i z domowych gospodarstw. Niektóre zalegały w lesie od dawna, np. opakowanie po dezodorancie marki Pollena Uroda z datą ważności…06.1971, stare opakowania po oleju silnikowym czy puszki po piwie marek znanych w latach 90.

Zebrano kilkanaście dużych worków śmieci oraz odpady gabarytowe. Firma Partner Interiors użyczyła samochodu do transportu worków. Większość śmieci odebrało (po raz kolejny) Miasto Puszczykowo.

Teraz bardziej można się cieszyć piękną przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego, choć problem nie zniknął, rzecz jasna! Dlatego apelujemy: nie śmieć! Swoje (a może też i innych?) śmieci zabierz do domu! Cieszmy się pięknem natury.

x

Zobasz także

Chrońmy nasze dziedzictwo

Chrońmy archeologiczne dziedzictwo regionu! W lasach Wielkopolski skrywają się najcenniejsze zabytki archeologiczne. Wśród nich znajdują ...

Z. Górny p.o. wójta Dopiewa

Zbyszko Górny został wyznaczony 19 stycznia 2020 r. przez Premiera do pełnienia funkcji Wójta Gminy ...

Pieniądze z UE dla Czerwonaka

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowę w sprawie dofinansowania środkami unijnymi, w ramach Wielkopolskiego ...

Szkoła w Luboniu urośnie

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Luboń pozyskała 2 500 00 zł. Otrzymane środki ...

Rusza nowa oczyszczalnia

Pierwsze ścieki zostały skierowane do nowej oczyszczalni ścieków w Nagradowicach. Na terenie budowy są kontynuowane ...