Postępy Zielonych Rabowic II

Kolejne domy w podpoznańskich Rabowicach w budowie. Rozpoczęto prace fundamentowe we wszystkich budynkach III etapu. Regularne postępy można dostrzec także w dwóch poprzednich częściach osiedla.

Aktualnie na inwestycji Zielone Rabowice II powstają 84 lokale mieszkalne, o zróżnicowanym metrażu: 75, 83 i 90 m kw. Najbardziej zaawansowane są prace w 36 lokalach, tworzących razem I etap osiedla. W domach są wykonywane posadzki, tynki wewnętrzne, wykańczane jest poddasze. Budowlańcy przygotowują dla przyszłych mieszkańców także tarasy z wyjściem z salonu na ogród. W wybudowanych domach, w najbliższych dniach nastąpi przyłączenie niezbędnych mediów, czyli wody, gazu i prądu. Poprowadzono kanalizację. Natomiast w drugim etapie, liczącym 10 domów dwulokalowych, ukończono ściany i stropy. Następnie zostanie zamontowana pełna konstrukcja dachowa.

W listopadzie rozpoczął się trzeci etap inwestycji, z 28 domami (24 lokale o powierzchni 83 m kw. oraz cztery w metrażu 75 m kw.). Budowlańcy wykopali fundamenty we wszystkich domach oraz wybudowali ławy i ściany fundamentowe. Zaplanowano już murowanie parteru, po czym budynki będą piąć się systematycznie w górę. W sprzedaży pozostaje blisko połowa domów z III etapu oraz dwa z etapu drugiego. Pozostałe już znalazły swoich nabywców. Inwestorem osiedla przy ulicy Bliskiej w Rabowicach jest Greenbud Development.
– Budowana inwestycja jest kontynuacją projektu Zielone Rabowice, czyli 12 domów jednorodzinnych dwulokalowych. Duże zainteresowanie potwierdziło, że przedmieścia Poznania są atrakcyjne – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.

Deweloper Greenbud realizuje przede wszystkim osiedla na przedmieściach. – Analizując rynek nieruchomości w Wielkopolsce, widzimy jak dużo klientów decyduje się zamienić mieszkanie w Poznaniu na własny dom, zlokalizowany na obrzeżach. W tym kontekście, obrany przez nas kierunek rozwoju firmy jest z pewnością słuszny – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura Greenbud. Rzecz jasna dogodna lokalizacja i odpowiednia propozycja cenowa to nie wszystkie czynniki decydujące o sukcesie. Liczy się projekt, funkcjonalnie podzielony na przestrzeń dla całej rodziny. W budowanych domach w Rabowicach, na parterze zaplanowano salon z wyjściem na ogród, kuchnię oraz toaletę. Natomiast na piętrze znajdzie się łazienka oraz dwa lub trzy pokoje. Do każdego lokalu przynależy działka do 500 m kw., a to umożliwi zagospodarowanie dużego ogrodu. Sporym atutem jest też sama lokalizacja osiedla. Rabowice znajdują się zaledwie 8 km od Poznania, co pozwala na komfortowy dojazd autem, czy szynobusem.

x

Zobasz także

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...

Nickel zbuduje wieżowiec

Na Piątkowie w Poznaniu powstaje wieżowiec od Nickel Development. W nowej inwestycji ST_ART Piątkowo znajdą ...

100 mieszkań Atanera koło Zoo

Ataner poinformował, że otrzymał pozwolenie na budowę na działce położonej na rogu ulic Zwierzynieckiej i ...

Nowe domy na Winiarach

Na poznańskich Winiarach wyrośnie nowa inwestycja. W ramach Piątkowskiej 103 powstaną 42 mieszkania oraz podziemna ...

Nasze Jeżyce urosną

Rusza budowa drugiego etapu inwestycji Nasze Jeżyce w Poznaniu. Osiedle powiększy się o kolejne 162 ...