Fotografia wnętrz

Powstał cmentarz dla zwierząt

Choć cmentarz nie działa w samym Poznaniu, a mniej więcej 30 kilometrów dalej, bo w rejonie Nekielki, i tak jest to pierwsze miejsce tego typu w okolicy. – Trzy lata trwały starania o to, by w ogóle cmentarz otworzyć – mówi Marzena Malicka, właścicielka cmentarza Pet Cemetery. – Musieliśmy uzyskać mnóstwo zgód, w tym m.in. Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, sanepidu, przeprowadzić badania geodezyjne terenu. Udało się. Dzięki nam każdy może godnie pochować swojego pupila – dodaje.
Cmentarz otwarto w połowie lipca. – Do dziś pochowaliśmy pięć piesków, kota i świnkę morską. Oferujemy pochówek naturalny lub kremację, która jest wykonywana przez zewnętrzną firmę. Do końca roku planuję wybudowanie specjalnej podkowy na cmentarzu, w której będzie można zostawiać urnę z prochami pupila. Chcę też przeprowadzić nasadzenia drzew, upiększyć teren, ale upały to skutecznie utrudniają – zaznacza Malicka.Ile kosztuje pochowanie zwierzęcia? Wiele zależy od jego wielkości. Tradycyjne pochowanie zwierzęcia na kwaterze o powierzchni 50 x 50 cm kosztuje 150 złotych. Za kwaterę 100 x 100 cm zapłacimy już 300 złotych. 2 lata utrzymania najmniejszego grobu to koszt 200 złotych, a każdy kolejny rok – 100 złotych. W przypadku większych kwater koszty idą w górę. Do już pochowanego zwierzęcia można „dochować” kolejne – ceny zaczynają się od 100 złotych.

W przypadku kremacji, cena zależy od wagi zwierzęcia. Decydując się na kremację z pochówkiem i zakupem urny za zwierzę ważące od kilograma do 5 kilogramów zapłacimy 820 złotych. Za np. psa ważącego od 22 do 41 kilogramów zapłacimy natomiast 1260 złotych.

Cmentarz znajduje się przy zjeździe z drogi krajowej nr 92 w kierunku Nekielki. Nie sposób go przegapić – otoczony jest betonowym płotem, na którym umieszczono napis „Pet Cemetery”.

x

Zobasz także

Most na Warcie w Rogalinku

To jedna z najważniejszych inwestycji, jakie będziemy realizowali – jej wartość wynosi ponad 63 miliony ...

„Srebro” dla nas

Właśnie ogłoszone zostały wyniki trzeciej edycji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego za rok 2019. Powiat poznański ...

Znowu strzelają w Biedrusku

Komunikat Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu: Szanowni Państwo, zgodnie z „Instrukcją działalności ośrodków szkolenia ...

Czerwonacka kapsuła czasu

Społeczeństwo obywatelskie to takie, które potrafi kierować własnym państwem i za nie odpowiadać. I do ...

Kino z auta w Kozichgłowach

W czerwcu w Kozichgłowach będą odbywać się seanse h kina samochodowego. Wszystko zorganizowane zostanie bezpiecznie ...