Fotografia wnętrz

Poznań kusi w Cannes


Oficjalne otwarcie stoiska Miasta Poznania podczas targów nieruchomości i inwestycji MIPIM 2019 odbędzie się pod hasłem: The City of Poznan kick-off meeting: co-creating a metropolitan area between Warsaw and Berlin. Poznań zaprasza do zapoznania się z najciekawszymi terenami inwestycyjnymi w Poznaniu – już 13 marca o godz. 10:30 na stoisku Miasta Poznania R8.C7.

Zaprezentowane zostaną m.in. niezwykle atrakcyjne postindustrialne tereny inwestycyjne Miasta Poznania: Wolne Tory oraz Elektrociepłownia Garbary.

Miasto przygotowało wizualizacje dla wymienionych obszarów. Będą one stanowić inspirację dla przyszłych inwestorów. Koncepcje te zaprezentuje podczas targów MIPIM Łukasz Mikuła, radny miasta Poznania, ekspert ds. zagospodarowania Miasta. Najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów będzie z pewnością teren Wolne Tory – ze względu na wielkość i strategiczne położenie w centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  • To około 100 hektarów, które można zagospodarować i przekształcić w nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Nieruchomość stanowiła wcześniej część dworca kolejowego. Teraz, w tym samym miejscu, Miasto Poznań planuje nową, zieloną dzielnicę – mówi Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

W jej północnej części będzie dominować funkcja usługowa, a w południowej – mieszkaniowa. Wzdłuż nowej dzielnicy poprowadzona zostanie również nowa linia tramwajowa.

Drugi teren, którego potencjał zaprezentuje Poznań podczas targów MIPIM to tzw. Elektrociepłownia Garbary. Nieruchomość o powierzchni 10 hektarów położona jest tuż nad rzeką Wartą, co stanowi niewątpliwy atut tego terenu oraz otwiera przed inwestorami zróżnicowane możliwości jego zagospodarowania. Na tym obszarze znajduje się kilka dobrze zachowanych postindustrialnych budynków. W przygotowaniu jest plan miejscowy.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z pozostałymi nieruchomościami będącymi w ofercie Poznania oraz porozmawiać z przedstawicielami Miasta.


MIPIM to największe targi inwestycyjne w Europie skierowane do miast, regionów, firm, inwestorów, deweloperów oraz gazet branżowych.
W 2018 r. na powierzchni wystawowej 21 520 m² spotkało się 26 000 delegatów z ponad 100 krajów, w tym 5 400 inwestorów i instytucji finansowych. Udział wzięło10 126 firm na 392 stoiskach.
– Duże miasta jak Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk czy Katowice uczestniczą w targach co roku. Przybywa też mniejszych samorządów, które chcą się w ten sposób promować – mówi Monika Bednarek, MIPIM Country Manager Poland.

W tym roku prestiżowe targi nieruchomości w Europie – MIPIM odbędą się po raz 30. Ich temat przewodni to „Engaging the Future”. Przemówienie inauguracyjne we wtorek 12 marca wygłosi Ban Ki-moon, ósmy Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przedstawi on swoją wizję nowych globalnych wyzwań, od zmian klimatu i wstrząsów gospodarczych po rosnącą presję związaną z energią i wodą.
Od 12 do 15 marca w Cannes swoje oferty prezentować będą miasta, regiony, firmy, deweloperzy. Polska należy do Top 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski.
W 2019 roku po raz pierwszy na MIPIM zostanie zorganizowane Stoisko Narodowe Polski. Za inicjatywą stoi Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Polskę reprezentują na Stoisku Narodowym zarówno samorządy i regiony, jak i biznes.

x

Zobasz także

Taniec przy akcie erekcyjnym

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę pierwszej siedziby Polskiego Teatru Tańca. Pierwszy raz tancerze Polskiego Teatru ...

Dworzec Główny z intencjami

Współpraca z Miastem Poznań przy planowanej modernizacji dworca Poznań Główny, a także stworzenie przy dworcu ...

Tramwajem przez Ratajczaka

Ponad sto osób przyszło na spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy tramwaju wzdłuż ul. Ratajczaka. Przedstawiono wstępne ...

Centrum Warte Poznania

Do 2 marca 2020 r. miasto czeka na projekty w konkursie Centrum Warte Poznania! W ...

BUDMA 2020 – cała gama budownictwa

Targi BUDMA to wydarzenie skupiające całą branżę budowlaną. To czas premier rynkowych, nowości technologicznych, zdobywania ...