Fotografia wnętrz

Poznań utonie w kwiatach

Już niedługo stolicę Wielkopolski pokryją wielokolorowe kobierce różnych odmian begonii, aksamitek czy pelargonii. W ciągu kilku tygodni Zarząd Zieleni Miejskiej w różnych częściach miasta posadzi ponad 40 tys. kwiatów.

ZZM rozpoczął letnie sadzenie roślin ozdobnych w parkach i na zieleńcach. Pierwsze prace rozpoczęły się już w centrum i w parku Cytadela. Potrwają one, w zależności od pogody, ok. 1-2 tygodni. W pozostałych częściach miasta nasadzenia zaczną się w ciągu kilku dni.

W centrum miasta posadzonych zostanie łącznie ponad 26 tys. kwiatów. W parku im. A. Mickiewicza oko cieszyć będą begonie w różnych odmianach, starce, aksamitki oraz pelargonie, przy al. Marcinkowskiego pojawią się również begonie, ale także ipomee oraz pacioreczniki. Z kolei przy al. Niepodległości zakwitnie begonia w odmianie „Dragon Wings Red”, a w parku im. St. Moniuszki begonia bulwiasta.

Na obszarze Nowego Miasta, czyli na terenie parku Maltańskiego, Ostrowa Tumskiego, parku Tysiąclecia, ul. Panny Marii i ul. Wieżowej ZZM posadzi ponad 6 tys. sadzonek. Będą to m.in. pelargonie, begonie, pacioreczniki, ipomee, aksamitki, bacopy, gazanie, nemezje, lobelie, surfinie.

Podobne rodzaje roślin ozdobnych zostaną posadzone na Cytadeli, gdzie we wtorek ruszyły prace. W tym największym poznańskim parku niedługo zakwitnie ponad 9 tys. kwiatów.
Trwa letnie sadzenie kwiatów, fot. ZZM

Źródło;biuletynpoznan.pl

x

Zobasz także

Raport o stanie miasta

Osoby, które chcą zabrać głos w sprawie nowego „Raportu o stanie miasta Poznania”, będą mogły ...

Prawie pół miliona dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu (WMN) otrzymało wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ...

Poznań z nagrodą Smart City!

Miasto Poznań zostało laureatem Konkursu Smart City. Kapituła wyróżniła stolicę Wielkopolski za realizację idei inteligentnego ...

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy ...

Zaraza „zjadła” 111 mln zł

Przez epidemię koronawirusa budżet Poznania stracił jak dotąd 111 mln zł, a według prognoz do ...