Agrobex 750×200 – czerwiec 2017
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Poznański Lider Przedsiębiorczości

 Miasto Poznań i Powiat Poznański zachęcają do udziału w XV edycji konkursu

o miano Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego.
Kapituła konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości
Kapituła konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych. Wśród nich m. in. studia podyplomowe, opieka inkubatorów biznesu czy darmowe stoiska na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Otrzymają je wyróżniające się firmy z Poznania i Powiatu Poznańskiego.

– Naszą rolą jest nie tylko stwarzanie przedsiębiorcom najlepszych warunków do rozwoju, ale także wyszukiwanie najlepszych z nich. Promujemy ich wśród szerokiego grona odbiorców – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – Przyznając tytuł Lidera, chcemy nie tylko wyróżnić najlepsze firmy, ale także wskazać innym tych, którzy najlepiej radzą sobie na rynku, z których warto brać przykład i naśladować – zapewnia prezydent Jędrzej Solarski.

O tytuł lidera mogą bezpłatnie ubiegać się firmy w kilku kategoriach: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz lokalne startupy. Głównym celem jest pomoc wyróżniającym się przedsiębiorstwom w budowaniu trwałej pozycji na rynku, poprzez stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu partnerów i potencjalnych klientów oraz promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług lub technologii.

– Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz gospodarczy regionu. Liczymy na udział firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Jestem przekonany, że właśnie takich przedsiębiorców nie brakuje w powiecie i Poznaniu – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Laureatów Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości wybiera Kapituła Konkursu we współpracy z partnerem merytorycznym – Grant Thornton.

– Przy wyborze kierujemy się kryteriami ekonomicznymi, czyli sprawy związane z przychodami, zyskami, rentownością, ale są to też sprawy związane z organizacją firmy. Sprawdzamy strategię rozwoju, zarzadzanie zespołem, tworzenie miejsc dla stażystów i praktykantów, czyli udział w edukacji zawodowej młodzieży. Liczy się również działalność społeczna i charytatywna – wyjaśnia Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta.

Przyjmowanie wniosków odbywa się w terminie: 4 stycznia – 28 lutego 2018r.
Wzory wniosków zgłoszeniowych znajdują się na stronie www.poznan.pl/mim/lidermsp

Uroczysta Gala Finałowa XV edycji Konkursu, podczas której zostaną rozdane tytuły i nagrody, odbędzie się w kwietniu 2018r. w ramach Dni Przedsiębiorczości. W dotychczasowych czternastu edycjach konkursu, udział wzięło łącznie blisko 700 firm z terenu Poznania oraz powiatu poznańskiego. Laureatom przyznano: 89 tytułów Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości oraz 118 wyróżnień.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Konkursu :

Urząd Miasta Poznania

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa

ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań

tel. 61 878 47 87/ 85

e-mail: lidermsp@um.poznan.pl

oraz w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

Referat Współpracy Zagranicznej i Promocji Przedsiębiorczości

Gabinet Starosty

ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań

tel. 61 841 8826

www.poznan.pl/lidermsp

www.facebook.com/poznanbiznespartner

x

Zobasz także

Aplikacje na rewitalizacje

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza nabór uzupełniający projektów rewitalizacyjnych zmierzający do aktualizacji Lokalnego Programu ...

Tworzymy ład przestrzenny

Nieomal każda poznańska gmina narzeka na ład przestrzenny, na brzydkie reklamy, które szpecą otoczenie. To ...

Filia skarbówki w Swarzędzu

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, od 15 stycznia 2018 roku, w budynku Urzędu Miasta i Gminy ...

Krosinko rozbudowało szkołę

Po przerwie świątecznej, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku ( koło Mosiny) ...

Granty w Suchym Lesie

Już niedługo w Krainie Trzech Rzek kolejne nabory na granty – dowiedz się więcej na ...