Ukraina

Prudential powrócił

Symbol odradzającej się niepodległej Polski, w trakcie drugiej wojny światowej czynny świadek walk o Warszawę. Miejsce dla warszawiaków absolutnie wyjątkowe – Prudential. W 85 lat od powstania, wraca na należne mu w historii miejsce. Od początku listopada w tym miejscu ponownie działa Hotel Warszawa.

Autor: Horecatrends.pl Data: 17 grudnia 2018 14:31

Odremontowany i odrestaurowany hotel, należący do Grupy Likus Hotele i Restauracje, właśnie otworzył drzwi dla pierwszych gości. Mieszczący się w legendarnym budynku warszawskiego Prudentiala obiekt posiada 142 indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, w tym znajdujący się na ostatnim piętrze apartament prezydencki, który posiada wejście na dach hotelu, gdzie znajduje się wyjątkowy taras z widokiem na panoramę Warszawy.

Na gości czekają również dwie restauracje. Restauracja „Warszawska” i Bar, znajdujący się tuż pod głównym hallem, to komfortowe miejsce na relaks lub spotkanie z przyjaciółmi lub klientami. Szczególne wrażenie robią betonowe filary, który stanowią część oryginalnej konstrukcji, do której podczas prac renowacyjnych dokopali się inwestorzy. Restauracja oferuje polskie produkty i dania, z nowoczesnym podejściem. Wartym podkreślania jest fakt, że produkty zamawiane są bezpośrednio u lokalnych producentów.

Restauracja Szóstka z kolei, zgodnie ze swoją nazwą znajduje się na szóstym piętrze. Również i tu znajdziemy elementy odnoszące się do historii. Podobnie jak przed wojną goście hotelu mogą podziwiać panoramę ulicy Świętokrzyskiej ze specjalnego tarasu przylegającego do restauracji.

Hotel, podobnie jak pozostałe obiekty Grupy LHR spełnia ideę współistnienia zabytku najwyższej klasy i luksusowego, komfortowego hotelu. Znajdziemy tu wszystkie elementy charakterystyczne dla pozostałych obiektów grupy, które uczyniły z tych hoteli, miejsca wyjątkowe. Właściciele z niezwykłą starannością zadbali o to, aby historia tego budynku towarzyszyła gościom niemal na każdym kroku. Uwagę zwracają zwłaszcza widoczne w niektórych pokojach betonowe stropy konstrukcyjne lub części oryginalnej elewacji. Wnętrza są wykonane ze szlachetnych materiałów, w których dominuje kamień, stal, miedź i szkło. Łazienki zostały wykończone marmurem wysokiej jakości. Wspólnie z subtelnymi, drewnianymi wykończeniami tworzą poczucie niespotykanej elegancji i luksusu. Dekadenckie ręczniki kąpielowe i kosmetyki Acqua di Parma dopełniają obraz komfortu i stylu.

W hotelu zadbano również o tych, którzy oczekują chwil wytchnienia, relaksu i odnowy. Na najniższym piętrze znajduje się centrum spa i rekreacji, w którym dostępne są sale zabiegowe, centrum fitness i basen.

Historia

Budynek Prudential został zaprojektowany przez Marcina Weinfelda i oddany do użytku w 1934 roku. W momencie powstania był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Początkowo miał liczyć 11 pięter, ale uznano, że ze względów reprezentacyjnych Prudential powinien dominować nad krajobrazem miasta i zdecydowano, iż liczba pięter zostanie zwiększona do 16.

W 1936 roku na dachu Prudentiala umieszczono pierwszy w Polsce nadajnik telewizyjny, a niedługo potem nadawano pierwsze transmisję.

W trakcie II Wojny Światowej Prudential mocno ucierpiał. Stał się jednym z pierwszych celów niemieckiego ostrzału artyleryjskiego. Mimo sporych zniszczeń przetrwał pierwszą część wojny i stał się symbolem Powstania Warszawskiego. W pierwszych dniach walk, w budynek trafił 600-milimetrowy pocisk typu Karl. Częsty ostrzał artyleryjski sprawił, że budynek odchylił się od pionu, mimo to silna konstrukcja przetrwała. Pierwszy poważny remont przeprowadzono dopiero w latach 1950-54. Drapacz chmur dostosowano do założeń realizmu socjalistycznego i zamieniono jego funkcję na Hotel Warszawa, który działał w tym miejscu do 2012 roku.

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...