Ukraina

Pruszkowski rower miejski

4 września rano uruchomionych zostało 5 samoobsługowych stacji wypożyczeń, na których na mieszkańców Pruszkowa czeka 40 rowerów miejskich,

     W tym 2 tandemy i 2 rowerki dziecięce. Szósta stacja uruchomiona zostanie w ciągu tygodnia. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest całkowicie bezpłatne. System działa na tej samej zasadzie, co warszawskie Veturilo.

    W systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego działa już 5 stacji: ul. Robotnicza, ul. Jasna, WKD Pruszków, Park Mazowsze i MLP Pruszków I. W ciągu tygodnia uruchomiona zostanie szósta stacja, MLP Pruszków II, a liczba rowerów zwiększy się do 48 sztuk. Każda stacja wyposażona jest w terminal służący do wypożyczania rowerów i stojaki, w które wpinane będą rowery. Program pilotażowy potrwa do 5 listopada. W jego uruchomienie zaangażowało się Miasto, które sfinansowało uruchomienie 4 stacji, oraz deweloper powierzchni magazynowych MLP Group, który zasponsorował dwie stacje przy jego obiektach.

Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – „W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.”

     Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej www.pruszkowskirower.pl i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą ewentualne opłaty za wypożyczenie. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne. Pierwsza, druga i trzecia godzina wypożyczenia będą kosztować po złotówce. Czwarta i każda następna godzina wypożyczenia to wydatek 5 złotych za godzinę.

      Pruszkowski Rower Miejski to kolejny już system Nextbike w Aglomeracji warszawskiej. Bez dodatkowej rejestracji mogą więc z niego korzystać osoby, które mają już konto w systemie Veturilo, Rowerze Gminnym Michałowice, Grodziskim Rowerze Miejskim lub dowolnym innym systemie Nextbike w Polsce i na świecie. Analogicznie – jednorazowa rejestracja w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego umożliwia korzystanie z systemów rowerów miejskich Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Warszawie, gminie Michałowice, Konstancinie-Jeziornie, Łodzi, Poznaniu czy Wrocław.

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...