Ukraina

Prywatna emisja obligacji

Deweloper Victoria Dom z sukcesem zakończył prywatną emisję obligacji. Pozyskane 20 mln zł przeznaczy na zasilenie kapitału obrotowego.

Spółka w pierwszych trzech kwartałach br. osiągnęła blisko 30% wzrost sprzedaży mieszkań w ujęciu r./r. Zarząd Victoria Dom poprzez realizacje nowych projektów oraz inwestycje w bank ziemi chce kontynuować w kolejnych latach wzrostowy trend sprzedaży mieszkań.

Deweloper Victoria Dom zakończył prywatną emisję obligacji korporacyjnych, w ramach której inwestorzy objęli wszystkie papiery dłużne serii I o łącznej wartości 20 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, a w szczególności na realizację projektów deweloperskich oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje.

Chcemy nadal mocno inwestować w bank ziemi, żeby mieć potencjał do dalszego dynamicznego wzrostu w kolejnych latach. Dzięki temu systematycznie poszerzamy naszą ofertę o kolejne atrakcyjne projekty deweloperskie. Koniunktura na warszawskim rynku pierwotnym, a w szczególności w segmencie popularnym jest bowiem cały czas bardzo dobra. Oferowane przez nas mieszkania również sprzedają się bardzo dobrze. To zapewnia nam systematyczny wzrost skali działania i osiąganie nowych rekordów sprzedażowych” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Victoria Dom w pierwszych trzech kwartałach br. sprzedała 581 mieszkań, co oznacza blisko 30% wzrost względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Zarząd spółki zakłada, że w skali całego roku zakontraktuje łącznie około 800 lokali. To lepszy wynik niż zakładano na początku roku, kiedy planowano tegoroczną sprzedaż na poziomie 700 mieszkań.

Oferta spółki wyróżnia się na tle konkurencji. „Przykładamy bardzo dużą uwagę do tego, by każde z projektowanych mieszkań było ustawne i bardzo dobrze doświetlone, na 34 – 38 metrach kwadratowych oferujemy funkcjonalne i wygodne mieszkania z oddzielną sypialnią i salonem (zwykle połączonym z kuchnią), dzięki temu nasi Klienci znajdą w ofercie Victoria Dom mieszkania dwupokojowe w cenie kawalerki. Każde z takich mieszkań w naszych projektach ma balkon lub ogródek, co jest niewątpliwą zaletą przy niewielkim metrażu. Rozumiemy, że łatwiej znaleźć Klienta chcącego wynająć mieszkanie dwupokojowe, a nie typową kawalerkę, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów kupujących mieszkania pod wynajem projektujemy i budujemy właśnie takie mieszkania. Chcemy być liderem na rynku kawalerek dwupokojowych, a zmiany przewidziane w nowelizacji idą w parze z tym trendem i sprzyjają nowoczesnym rozwiązaniom” – podkreśliła Monika Śliwa, Dyrektor Marketingu Victoria Dom S.A.

Victoria Dom od początku roku ruszyła już z sześcioma nowymi inwestycjami na terenie Warszawy, wprowadzając do oferty łącznie 715 mieszkań. Wśród nich jest Osiedle Viva Garden IV, które dostarczy 88 mieszkań, Viva Garden V z 93 lokalami oraz ostatnio wprowadzony do oferty projekt Viva Garden VI z 99 mieszkaniami. Te trzy projekty powstają na Białołęce, przy ulicy Białołęckiej i są kontynuacją popularnych inwestycji w tej części miasta. W tym roku do sprzedaży wprowadzone było także Osiedle Classic V na warszawskim bliskim Tarchominie z planowanymi 100 mieszkaniami, osiedle Przystanek Praga na Pradze przy ulicy Boremlowskiej ze 185 lokalami oraz Osiedle Mieszko w centrum Grochowa z planowanymi 150 mieszkaniami. W przygotowaniu są kolejne inwestycje.

 

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...