Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Przebudowa centrum Szamotuł

Blisko 14,6 mln zł pochłoną prace rewitalizacyjne w centrum Szamotuł. Przedsięwzięcie, obejmujące m.in. przebudowę płyty rynku i rewitalizację okolicznego parku, uzyskało ponad 8 mln zł unijnego dofinansowania.

Inwestycja potrwa do końca września 2020 r. Realizacja zadania możliwa jest dzięki pieniądzom z wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego. We wtorek umowę o dofinansowaniu projektu marszałek województwa Marek Woźniak podpisał z burmistrzem Szamotuł Włodzimierzem Kaczmarkiem. Unijne wsparcie stanowi ponad połowę wartości projektu.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu poinformował we wtorek, że rewitalizacja szamotulskiego rynku skutkować ma m.in. poprawą estetyki przestrzeni publicznej i pobudzeniem lokalnej przedsiębiorczości.

Rynek będzie przebudowany i przeorganizowany. Przebudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Wytyczone będą drogi rowerowe, ciągi komunikacyjne dla pieszych i parkingi. Pojawi się nowoczesne oświetlenie i monitoring, a także elementy małej architektury i zieleń. Park Jana III Sobieskiego zostanie uporządkowany i zmodernizowany. W ramach projektu przebudowany będzie też jeden z budynków na rynku.

Zadanie wpisuje się w działanie „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych” regionalnego programu operacyjnego. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Wspólnotą Mieszkaniową ul. Rynek 17 i Stowarzyszeniem Szamotulski Rynek.

x

Zobasz także

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital ...

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali ...

„Korytarz” Berlin – Piła

Berlin z Piłą ma łączyć nowoczesny korytarz transportowy. 5 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie ...