Nowy Dworzec – Garbary

Dworzec Poznań- Garbary zostanie przebudowany. Prace ruszą w jeszcze w tym tygodniu.

 

Tymczasowy dworzec w funkcjonować będzie w kontenerach. Inwestycja ma zakończyć się za dziewięć miesięcy.
– Na stacji Poznań Garbary stoi już dworzec tymczasowy – informuje Michał Stilger z Biura Komunikacji i Promocji Polskich Koleje Państwowe S.A. – Jesteśmy na ostatnim etapie dostosowania go do potrzeb Kolei Wielkopolskich, które ulokują w nim kasy biletowe- dodaje. Wykonawca już przejął plac budowy i w tym tygodniu rozpoczyna prace. Szacunkowy okres realizacji inwestycji to dziewięć miesięcy, podczas ich trwania możliwe są również zmiany w organizacji ruchu, w zależności od etapu inwestycji.

To inwestycja, którą PKP zapowiadało od dłuższego czasu. – Dworzec Poznań-Garbary zostanie rozbudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zlikwidowane będą bariery architektoniczne, pojawią się ścieżki prowadzące i tablice tyflograficzne – mówiła przed kilkoma miesiącami Katarzyna Grzduk, specjalista Biura Komunikacji i Promocji PKP SA.

Oprócz tego obiekt będzie również monitorowany i klimatyzowany, pojawi się także przestrzeń komercyjna. Przed dworcem zaplanowano dziesięć miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: UMP. Fot. PKP S.A.

x

Zobasz także

Odnowiono 2. kamienice

Dobiegła końca renowacja kamienic zlokalizowanych przy ulicach Ratajczaka 45 oraz Kantaka 8/9 . Miasto od ...

Wycinka pod tramwaj

W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpoczął wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy ...

Basen na os. Piastowskim

Po ponad roku od ogłoszenia pierwszego przetargu, miasto ogłosiło kolejny. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca ...

„Hanka” czeka na studentów

Ponowne, uroczyste otwarcie Domu Studenckiego „Hanka” odbyło się 12 lutego w samo południe. Rektor Uniwersytetu ...

Witamy na pl. Kolegiackim

Trwają prace archeologiczne na placu Kolegiackim. Znaleziska przybliżają historię tego bardzo ważnego dla Poznania miejsca. ...