Fotografia wnętrz

Przetarg na działki

Miasto „idzie jak burza”: kolejne działki przy Posnanii wystawione na sprzedaż. Tym razem pod usługi. Pod młotek pójdą dwa tereny położone przy ulicy Brneńskiej.

Pierwsza z działek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Anny Jantar i Brneńskiej, tuż za przystankiem autobusowym. Ma powierzchnię 5809 metrów kwadratowych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza to 8,8 mln złotych. Uczestnicy przetargu muszą wpłacić 880 tysięcy złotych wadium.
Druga z działek znajduje się po tej samej stronie ulicy Brneńskiej, ale dalej jadąc w stronę Milczańskiej. Ma 4782 metry kwadratowe powierzchni i tu również powstać mogą obiekty przeznaczone pod usługi. Cena wywoławcza to 6,6 mln złotych, a wadium wynosi 660 tysięcy złotych.
Przetargi odbędą się 14 listopada o 10.00 w Urzędzie Miasta.

Przypomnijmy, że już w sierpniu ogłoszono 3 przetargi na sprzedaż działek w sąsiedztwie Posnanii. Najmniejsza ma około 2300 metrów kwadratowych powierzchni, a cena wywoławcza to 4 mln złotych. Kolejne działki mają po ponad 5300 metrów kwadratowych, a miasto chce za nie dostać minimum 8,4 i 7,4 mln złotych. Na tych terenach mogą powstać mieszkania.

W tej okolicy już powstają nowe osiedla mieszkaniowe. W lipcu rozpoczęto budowę Soleil de Malta przy ulicy Milczańskiej, obok Budimex kończy osiedle Polanka Milczańska. Nieco bliżej CH Posnania powstaje natomiast Nova Łacina Grupy Inwest. Przy Trasie Kórnickiej trwa budowa inwestycji Kórnicka, za którą odpowiada Jakon. Wkrótce przy ulicy Brneńskiej ma ruszyć budowa osiedla Malta Point.

x

Zobasz także

Online o budownictwie

Ograniczenia związane z koronawirusem przez wiele tygodni sprowadzały się do praktycznego zakazu działalności gospodarczej dla ...

Targi Mieszkań i Domów

Na maj przeniesiono poznańskie Targi Mieszkań i Domów. Impreza za planowana na  14-15 marca do ...

Top Inwestycje Komunalne 2020

Top Inwestycje Komunalne 2020: Zgłoszenia do 3 marca. Pierwszy etap 9. edycji konkursu Top Inwestycje ...

Zielony trend 4 Design Days

Nowoczesne wzornictwo, projektowanie zgodne z najnowszymi trendami, planowanie „dobrej przestrzeni” gwarantującej wysoką jakość życia – ...

Zabytek Zadbany 2020

Do 31 stycznia 2020 r. trwać będzie nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek ...