Przez rondo tunelem

Projektowana linia tramwajowa do krakowskich Mistrzejowic będzie przekraczać rondo Młyńskie bezkolizyjnie poniżej poziomu gruntu, a nie jak pierwotnie planowano naziemnie. Zmiany są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i pozwolą skoordynować inwestycję z planami budowy premetra.

Nowa linia tramwajowa jest realizowana kosztem ponad 1,125 mld zł w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2024 roku. Na wykonawcę i operatora linii władze Krakowa wybrały konsorcjum firm PPP Solutions Polska (lider), Gulermak AGir Sanayi Insaat ve Taahhu (partner).

Jak poinformowali we wtorek przedstawiciele wykonawcy, zapadła decyzja w sprawie zmian projektowych w obrębie ronda Młyńskiego. Partnerzy projektu budowy linii tramwajowej porozumieli się w sprawie realizacji alternatywnego wobec pierwotnej koncepcji wariantu przebiegu torowiska – na poziomie „-1”. Zmiany są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i pozwolą skoordynować inwestycję z planami budowy premetra.
Źródło:portalsamorzaodwy.pl

x

Zobasz także

Nycz Tower nie powstanie?

Wojewódzki konserwator zabytków może jeszcze zablokować budowę Nycz Tower, 170-metrowego wieżowca na kościelnych działkach w ...

Stolica wciąż liderem

Warszawa jest pierwszym w Polsce miastem, które osiągnęło przewidziany przepisami na 2023 rok udział pojazdów ...

Rewitalizacja po 76 latach

Najbardziej luksusowy wrocławski budynek z mieszkaniami – jak zapowiada Toscom Development – ma powstać między ...

Piękna hala w Puławach

Hala sportowo-widowiskowa przy ul. Lubelskiej 59 w Puławach to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. ...

Zielone plany Szczecina

Szczecin imponuje gigantycznym planem modernizacji i otwartością na inwestorów, których przyciąga m.in. unikalną lokalizacją i ...