Finansowanie pomostowe

Radość dla rowerzystów

Wykonawcy budowy ścieżek rowerowych w trzech gminach powiatu leszczyńskiego kończą kolejne etapy prac.

Cały czas jednak roboty nie są formalnie odebrane, a firmy mają obowiązek usuwania stwierdzonych usterek i niedociągnięć.

Prace przy budowie prawie 14 km dróg dla rowerzystów w trzech gminach powiatu leszczyńskiego wkraczają w decydującą fazę. Prace w ramach wartego ok. 9,2 mln zł projektu potrwają do połowy lipca 2018 r. Firma Chod-Dróg z Krobi wykonuje prace przy budowie sieci połączeń rowerowych w gminach Rydzyna i Osieczna, natomiast firma Żak z Leszna – w gminie Lipno. Na terenie zabudowanym nawierzchnia powstanie z kostki betonowej, a w terenie niezabudowanym – w większości z asfaltu.

Firmy kończą kolejne etapy zleconych im zadań, a piesi oraz rowerzyści częściowo już korzystają ze ścieżek.

– Formalnie to wciąż jednak place budowy do momentu dokonania odbioru przez inspektorów nadzoru, którzy czuwają nad zgodnością wykonania prac z projektem i sztuką budowlaną. Na bieżąco wskazują usterki, które do zakończenia inwestycji wykonawca ma obowiązek usunąć. Jako inwestor będziemy tego bezwzględnie przestrzegać – tłumaczy Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

x

Zobasz także

Cmentarz w formule ppp

Prezydent Konina ogłosił dialog techniczny, w ramach którego miasto chce skonsultować z prywatnymi firmami ich ...

NIK na dworcach PKP

Modernizacja obiektów kolejowych poprawiła ich dostępność dla osób niepełnosprawnych -oisze w swoim raporcie Najwyższa Izba ...

Nowa odsłona Książnicy

Rozbudowa Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu była tematem spotkania prasowego, które z udziałem ...

Dołożą do budżetu Piły

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami powiatu ...

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 ...