Red Park idzie „w górę”

Na poznańskim Dębcu, przy ulicy 28 czerwca 1956 w Poznaniu prowadzone są intensywne prace budowlane

przy budowie III etapu kompleksowego osiedla Red Park. Zakończenie prac planowane jest na maj 2019.

POSTĘPY NA BUDOWIE – DRUGIE PIĘTRO BUDYNKU

Inwestorem trzeciego budynku osiedla, podobnie jak poprzednich, jest firma RED Real Estate Development, a generalnym wykonawcą – Alfa-Bet Polska. Na budowie III etapu Red Parku wykonywane jest drugie piętro budynku mieszkalnego, które lada moment zostanie zakończone stropem. Ponadto na części trzeciego piętra są wykonywane ściany. – Przyjęliśmy system budowania kaskadowego, a to oznacza, że strop piętra jest podzielony na dwie połówki. Kiedy na jednej części wykonywany jest jeszcze strop, na drugiej części, gdzie wcześniej został ułożony beton na stropie, są wykonywane już ściany następnej kondygnacji. Takie rozwiązanie będziemy stosować aż do ostatniego piętra – mówi Artur Bortnowski, kierownik budowy trzeciego etapu Red Parku, firma Alfa-bet. Dzięki zastosowanemu systemowi, w przypadku wysokich budynków jak Red Park, można wykorzystać każdą wolną przestrzeń na układanie elementów szalunkowych i zbrojeniowych. Powoduje to, że nie ma konieczności zwożenia dźwigiem elementów szalunkowych z góry na dół i odwrotnie.

Oprócz prac na drugiej i trzeciej kondygnacji, budowlańcy wykonują roboty instalacyjne w podziemnej hali garażowej oraz murują komórki lokatorskie. Cała inwestycja postępuje według wcześniej ustalonego harmonogramu. Finalnie w budynku C, stanowiącym III etap osiedla Red Park, zostanie przygotowanych łącznie 137 mieszkań o metrażu 34 – 99 m kw. Osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem, a sprzedane jest już 55 procent lokali z całego budynku wielorodzinnego.

ESTETYKA RED PARKU

Deweloper dba o to, aby kolejny budynek na osiedlu Red Park swoją stylistyką i estetyką w pełni nawiązywał do dwóch poprzednich etapów, tj. budynków A oraz B. – Wszystkie części wspólne zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego bezpośrednim otoczeniu, będą wyglądały możliwie podobnie. To charakterystyczna cecha Red Parku, ponieważ estetyka takich elementów, jak klatki schodowe, korytarze, windy, czy elewacja mają dla nas ogromne znaczenie – zastrzega Roma Peczyńska, dyrektor E-marketingu w RED Development. Wraz z budynkiem C powstanie także plac zabaw oraz kolejne ogólnodostępne naziemne miejsca parkingowe. Obok osiedla Red Park znajduje się Lasek Dębiecki, a w pobliżu Łęgi Dębińskie. Niedaleko zlokalizowana jest także Galeria Dębiec. Młode rodziny, mieszkające w Red Parku lub planujące zakup mieszkania zwracają uwagę na to, że wiele ważnych miejsc, w tym tereny zielone, przedszkola i szkoły są pod ręką.

***

Dębiec to jedna z bardziej zielonych dzielnic Poznania, która daje szansę na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Bez względu na to czy wolisz biegać, ćwiczyć, jeździć na rowerze, czy spacerować, znajdziesz tu pełną infrastrukturę, by pozostać aktywnym, ale także wszelkie inne udogodnienia: żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie, ryneczek i liczne sklepy. Dzięki łatwemu i szybkiemu dojazdowi do autostrady i obwodnicy, Dębiec jest też bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta oraz Polski.

Osiedle Red Park powstaje w sercu tej dzielnicy, pomiędzy Galerią Dębiec i Laskiem Dębieckim, które docelowo obejmować będzie 4 budynki. Całość osiedla jest ogrodzona i monitorowana. Do dyspozycji mieszkańców są naziemne miejsca postojowe na terenie osiedla oraz podziemny garaż z miejscami postojowymi. Do tej pory deweloper – RED-Real Estate Development – oddał do użytku 2 budynki z 263 mieszkaniami. Do 2020 roku zbuduje 2 kolejne budynki z 274 mieszkaniami.

x

Zobasz także

Osiedle Nowa Murowana

Murowana Goślina koło Poznania to nowa lokalizacja, w której chętnie zamieszkują Poznaniacy. Przy ulicy Tartacznej ...

Dom u zbiegu Mostowej i Woźnej

Pusta działka w centrum Poznania zostanie zabudowana. Dziś parkują tu auta. Budynek ma stanąć w ...

Budowa Śródki OdNowa 2

Mieszkania 2-pokojowe i kawalerki szybko znikają z oferty deweloperów, zwykle przed ukończeniem prac budowlanych. Grupa ...

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...

Nickel zbuduje wieżowiec

Na Piątkowie w Poznaniu powstaje wieżowiec od Nickel Development. W nowej inwestycji ST_ART Piątkowo znajdą ...