Ładowarki emu.energy

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, znajdzie się w nich m.in. magazyn przeciwpowodziowy, budynek strażnicy oraz wozownia – garaż dla pojazdów OSP – donosi portal poznan.pl

fot. Poznan.pl
Część poznańskich strażaków przeniesie się w przyszłym roku do nowej siedziby na Woli, przy ul. Lotniczej/5 Stycznia. Mariusz Wiśniewski i Bartosz Guss, zastępcy prezydenta Poznania, podpisali umowę z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego, która powstanie na Woli

W kompleksie znajdzie się Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania, który obecnie, tymczasowo, mieści się w Forcie II. Będą w nim również stacjonowały: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego „Mistral” oraz Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Strażnicę zbuduje firma Constructo Sp. z o.o. sp.k., która w przetargu zaoferowała skrócenie robót do 9 miesięcy. Pierwotnie zakładano bowiem rok na wykonanie całej inwestycji. Teren został 15 lipca przekazany głównemu wykonawcy przez Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja została podzielona na kilka etapów, a jej zakończenie zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Na wiosnę strażacy i pracownicy wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń, których całkowity koszt budowy wyniesie około 8 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstaną trzy budynki: magazyn przeciwpowodziowy, budynek strażnicy oraz wozownia – garaż dla pojazdów OSP.

To kolejna inwestycja w tym miejscu mająca służyć mieszkańcom przez poprawę warunków służby strażaków. Przy ul. 5 Stycznia powstaje nowoczesna siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 4 (JRG 4) Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, dofinansowana ze środków Poznania i Starostwa. Takie jej umiejscowienie pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu poznańskiego. Siedziba JRG 4 ma być gotowa do końca tego roku.

Obecnie na terenie Poznania znajduje się siedem Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP w Poznaniu oraz jednostka Szkoły Aspirantów PSP i pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

x

Zobasz także

Zamiast bruku zieleńce

Już tej jesieni rozpocznie się przebudowa placu przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka. Będzie ...

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy ...

Szlakiem graffiti i neonów

68 puntów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych oraz 8 starych szyldów oraz ...

Kobiecy mural na Jeżycach

Ponad 16 tys. złotych potrzeba, aby ogrodzenie posesji przy ulicy Dąbrowskiego ozdobił murali z wizerunkami ...

Park miejski na Dębcu

Powstał kolejny nowy park miejski – tym razem na Dębcu. Jego powierzchnia to 2,6 hektara ...