Fotografia wnętrz

Remont mostu na Regalicy

Most kolejowy na Regalicy w Szczecinie, który jest częścią linii kolejowej Wrocław-Szczecin będzie zmodernizowany. Wartość umowy to 328 mln zł. Zmodernizowany most będzie miał nową wzmocnioną konstrukcję i większy prześwit.
Porozumienie ws. modernizacji mostu na Regalicy podpisali w poniedziałek w Szczecinie przedstawiciele Wód Polskich oraz PKP Polskich Linii Kolejowych.
W ramach modernizacji zdemontowane zostaną trzy przęsła i podpory obiektu. W ich miejscu powstanie nowa wzmocniona konstrukcja. W ramach prac ma powstać drugi tor o długości 300 metrów z siecią trakcyjną. Zachowane zostanie ruchome przęsło zwodzone znajdujące się od strony Międzyodrza. Wartość przedsięwzięcia to 328 mln zł. Wykonawcą prac będzie firma Sweco.

x

Zobasz także

W Krakowie zakwitną łąki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje się do kolejnego sezonu z łąkami ...

Farmy wiatrowe na Bałtyku

Dwa projekty morskich farm wiatrowych – Baltica 2 i Baltica 3 – uzyskały decyzję o ...

Podziemna ulica w Łodzi

W lutym rozpoczną się pierwsze prace budowlane przy podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca ...

Budują tunel pod Świną

Trudna inwestycja budowy podwodnej przeprawy pod Świną jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym zarówno w przestrzeni inżynieryjnej, ...

Reanimacja „Szkieletora”

‚‚Szkieletor” to jedna z najbardziej charakterystycznych nieruchomości Krakowa, która starsza jest od niejednego mieszkańca miasta. ...